Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ukrajina zůstává pořadatelem ME basketbalistů v příštím roce

ilustrační foto | foto: AP

22 2014
Pořadatelství mistrovství Evropy basketbalistů v příštím roce zůstává Ukrajině. Rozhodl o tom výkonný výbor FIBA Europe, který dal organizátorům čas na to, aby se vypořádali se současnou politickou situací v zemi. Připravuje se však i krizová varianta.

Ukrajina zatím přišla jen o pořadatelství letošní divize B mistrovství Evropy hráčů do 18 let, kterou měl hostit Doněck. Místo toho se bude hrát v Bulharsku.

"Rozhodli jsme se tak kvůli obavám rodičů pouštět v této době mladé hráče na Ukrajinu. Navíc to umožní organizátorům soustředit všechny síly a prostředky na mistrovství Evropy v roce 2015," stojí v prohlášení FIBA Europe.

Ředitel organizačního výboru Markijan Lubkivskij se v minulém týdnu nechal slyšet, že se Ukrajina kvůli složité politické a ekonomické situaci pořadatelství šampionátu v roce 2015 vzdává, což však ukrajinský svaz vzápětí popřel s tím, že šlo pouze o jeho osobní názor. Výkonný výbor FIBA Europe se rozhodl dát Ukrajině důvěru a více času.

"Ukrajinská federace má naši plnou podporu. Dostala čas na to, aby získala všechny garance potřebné k tomuto projektu," uvedla FIBA Europe.

Zároveň pověřila sekretáře, aby připravili záložní plán, kdyby se nakonec přece jen nemohlo na Ukrajině hrát. To znamená úplné či částečně přesunutí turnaje do jiné země. Záložní varianta se bude projednávat na dalším zasedání výkonného výboru 15. května.

Předseda České basketbalové federace Miroslav Jansta už oficiálně nabídl pomoc s pořadatelstvím. Česko by podle něj mohlo hostit jednu ze základních skupin v Praze v O2 areně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze