Česko vs. Ukrajina

Je konec, české basketbalistky v úvodním utkání na mistrovství Evropy podlehly houževnaté Ukrajině 47:59. Další duel je čeká už zítra, opět od 18 hodin proti Maďarsku. Díky za pozornost, užívejte pátečního večera.

Utkání skončilo.

• Česká basketbalistka Ilona Burgrová se probíjí ukrajinskou obranou.

Česká basketbalistka Ilona Burgrová se probíjí ukrajinskou obranou. / Autor: ČTK

Sedm vteřin před koncem poslední oddechový čas pro Česko.

47:59

Jahupovová nezaváhala při obou trestných hodech.

47:57

Vyoralová uspěla při jedné šestce.

46:57

Krásná akce Kateřiny Elhotové, půl minuty chybí do závěrečného hvizdu.

Probíhá poslední minuta tohoto utkání.

43:57

Mazničenková proměnila obě šestky, dvě minuty do konce.

43:55

Kateřina Elhotová si naběhla ke koši a pak se se štěstím trefila. Míč dlouho, předlouho poskakoval od kraje ke kraji, nakonec ale v koši skončil.

Češky vymýšlí závěrečný nápor při oddechovém čase.

41:55

Tři minuty před koncem, začíná být tuze nepříjemně pro český tým. Trefila se Malašenková.

41:53

Ochoviková střílela za tři body, situace se zase pro Češky komplikuje.

41:50

Češky se nevzdávají! Kateřina Elhotová pohledně uvolnila Hanušovou a ta pálila za dva body.

Čtyři a půl minuty před koncem si bere oddechový čas Ukrajina.

39:50

Po krásné přihrávce se trefuje Vaughnová.

37:50

Nejprve to nevyšlo Kateřině Elhotové, záhy ovšem zazářila Hanušová.

Šest minut před koncem utkání si český tým bere oddechový čas.

Kateřina Elhotová předvedla nádherný pas na Vaughnovou, ta ale pod košem selhala.

35:50

A zase ta Jahupovová...

Češky se v druhé půli prezentují lepším výkonem, smažou ztrátu?

35:48

Malašenková opět navyšuje skóre.

35:46

Rozdíl je jen jedenáctibodový díky Kateřině Elhotové.

V druhé minutě závěrečné čtvrtiny Jahupovová střílela za tři body, jenomže trefila jen roh obroučky.

Kateřina Elhotová bryskně v útoku, únik však neproměnila.

Čtvrtá, závěrečná čtvrtina začala.

Třetí čtvrtina skončila.

33:46

Vaughnová těsně před koncem třetí třetiny snižuje.

Karolína Elhotová už už jásala, jenže jí byl odpískán útočný faul.

31:46

Kateřina Elhotová nejprve netrefila trojku, záhy si ale uzmula míč Vaughnová a pálila za dva body.

Češky měly zmatky v obraně a chtěla toho využít Bilocerkivská. Nakonec se však do blízkosti českého koše neprobila.

Dvě a půl minuty před koncem třetí čtvrtiny si Ukrajina bere oddechový čas.

29:46

Teď to Hanušové vyšlo a snižuje.

Hanušové se povedla dobrá individuální akce, jenže pak už střílela v pádu a neuspěla.

Kateřině Elhotové těžká střela nevyšla, do konce třetí čtvrtiny chybí čtyři minuty.

27:46

Vaughnová záhy odpovídá střelbou za dva body.

25:46

Polovina třetí čtvrtiny už takřka uběhla... A Udoděnkovová proměnila obě šestky.