Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MČR v námořním jachtingu se pojede na nových lodích

23 2003
Praha - Do větších a kvalitnějších lodí Elan 36 letos usednou závodníci při mistrovství České republiky v námořním jachtingu. Na Jadranu závod nazvaný Pohár Niké, který náročností odpovídá kategorii off-shore, začne v neděli 28. září a do cíle lodě dojedou za pět dnů, během kterých na vlnách urazí okolo 250 námořních mil, přibližně 500 kilometrů.

Start soutěže se uskuteční v chorvatské maríně Agana u Trogiru, odkud vyrazí čtyřiadvacet posádek.

Poprvé se jede na lodích Elan 36 zapůjčených od chorvatských jachtařů. "Mezi zastaralými typy Elan 31/33 už byly natolik velké rozdíly, že samotným losováním lodí se vlastně dal závod buď ztratit, nebo vyhrát," vysvětlil za pořadatele změnu Josef Juriga.

Trasa povede z Agany mezi ostrovy Vis a Biševo, dále kolem ostrova Palagruža zpět k pobřeží a kolem majáku Hr. Mulo do cíle opět před Aganou. "Podle povětrnostních podmínek a počasí můžeme trasu prodloužit nebo zkrátit," upozornil Juriga.

O bezpečnost na moři se postará Kapitanát ve Splitu a vojenské námořnictvo. Loni vítězná posádka Jaroslava Korytáře, která vyhrála o minutu, titul obhajovat nebude. "Rok od roku kvalita posádek roste. Na začátku byl hec závod a nyní se pomalu se dopracováváme k tomu, že to je skutečná soutěž o moři," podotkl Juriga.

Autor:


Témata: Elan, jachtink, Loď
Najdete na iDNES.czmobilní verze