Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejdřív šla, pak jela... a teď se Anežka Drahotová proběhne. Na 1500 metrů

Anežka Drahotová v cíli Pražského půlmaratonu. | foto: PIM

29 2014
Letos si už došla v chůzi pro titul juniorské mistryně světa a bronz z evropského šampionátu žen. Po návratu z Curychu sedla na silniční kolo a vyhrála Memoriál Jana Veselého v Ostravě. Nyní Anežka Drahotová pro změnu poběží. O víkendu na mistrovství ČR atletů do 22 let v Jablonci nad Nisou.

Přestože se chystá na mistrovství světa v běhu do vrchu a pak i v silniční cyklistice, domácí mistrovství atletů do 22 let Drahotová vynechat nechce. Přihlášena je na trať 1500 metrů.

„Patnáctistovka je pro mě dobrou tratí k rozběhání, což se mi bude hodit, neboť hned následující týden mě čeká v Praze běžecká Birell Grand Prix na 10 kilometrů a hned den na to šampionát družstev, kde poběžím trojku,“ říkala Drahotová s tím, že si zároveň odbude svoji premiéru na šampionátu atletů do 22 let. „Je to mistrovství republiky, a tak bych samozřejmě chtěla uspět,“ dodala svěřenkyně Ivo Pitáka.

Vedle Drahotové je ve startovní listině ještě několik účastníků mistrovství Evropy v Curychu. Na trati 800 i 1500 metrů je přihlášena Diana Mezuliáníková, nechybí sprinteři Patrik Šorm a Michal Desenský, překážkářka Lucie Koudelová či oštěpařka Petra Andrejsková. Z mladších atletů se představí například juniorský mistr Evropy Dominik Sádlo který je přihlášen na 5000 metrů.

Šampionát mužů a žen do 22 let na dráze měl v České republice premiéru v roce 2002, letos se dočká svého třináctého pokračování. V minulosti jím prošla řada současných atletických hvězd a osobnosti jako Zuzana Hejnová, Pavel Maslák, Jaroslav Bába, Denisa Rosolová, Jiřina Svobodová či Lukáš Melich dodnes drží rekordy šampionátu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze