Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

McEwen vyhrál podesáté etapu na Giru

9 2006
Hotton - Podruhé v tomto ročníku a podesáté ve své kariéře dnes triumfobal v etapě Giro d'Italia australský cyklista Robbie McEwen. Dnes vyhrál ve spurtu čtvrté dějství, když za sebe odsunul dvojici Italů, olympijského vítěze Paola Bettiniho a Alberta Lodda. Na start už nenastoupil zraněný Alessandro Petacchi.

Růžový trikot vedoucího jezdce udržel na posledním belgickém úseku Němec Stefan Schumacher, který dokončil 193 kilometrů dlouhou etapu z Wanze do Hottonu v hlavním poli.

O únik se dnes pokusila už po deseti kilometrech pětičlenná skupina, v níž byli Francouz Sandy Casar, Švýcar Patrick Calcagni, Belgičan Jurgen Van De Walle, Němec Grischa Niermann a Ital Alessandro Bertolini.

Uprchlíci si vytvořili až sedmiminutový náskok, ale deset kilometrů před cílem je peloton dojel.

Ve stíhání pětice jezdců se angažovali i členové T-Mobile včetně Františka Raboně, který byl několikrát vidět na špici pelotonu. Elitní německý tým v závěru připravil spurt pro Olafa Pollacka, jenž však na nejlepší nestačil a dojel pátý. Raboň i další český cyklista Pavel Padrnos přijeli v hlavím poli.

McEwen dokázal vybojovat etapový vavřín, přestože se mu podle vlastních slov nepodařilo získat výhodnou pozici pro spurt. "Etapa byla náročná, ale vítězství přišlo lehce," řekl spokojeně australský jezdec, který vyvinul ve finiši rychlost 69 km/h.

Bettini v cíli sám sebe kritizoval za to, že svůj útok zahájil pozdě. "Robbie je výborný, ale dneska jsem ho mohl porazit. Doplatil jsem na své váhání," řekl Ital, jenž si po třetím místu ve druhé etapě připsal další umístění na stupních vítězů.

Po středečním volnu bude slavný závod od čtvrtka pokračovat už v Itálii, kde se na úvod pojede časovka družstev na 38 kilometrů mezi Piacenzou a Cremonou.

Výsledky - 4. etapa (193 km): 1. McEwen (Austr.) 4:38:51, 2. Bettini, 3. Loddo (všichni It.), 4. Richeze (Arg.), 5. Pollack (Něm.), 6. Lorenzetto (It.), 7. Gilbert (Bel.), 8. Vaitkus (Lit.), 9. Fernandez (Šp.), 10. Chavanel (Fr.), ...63. Padrnos, 144. Raboň (oba ČR) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Schumacher (Něm.) 14:52:25, 2. Savoldelli -13, 3. Rebellin (oba Ot.) -23, 4. J. I. Gutierrez -29, 5. Rubiera (oba Šp.), 6. Gončar (Ukr.), 7. McGee (Austr.) všichni -31, 8. Perez -32, 9. J. E. Gutierrez (oba Šp.) -33, 10. Bettini -35, ...64. Padrnos -1:30, 121. Raboň -2:12.

Australský cyklista Robbie McEwen se raduje z etapového triumfu na Giro d´Italia.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze