Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


McEnroea střídá u daviscupového týmu bratr

14 2000
N e w Y o r k - Patrick McEnroe vystřídá svého staršího a mnohem slavnějšího bratra Johna ve funkci kapitána daviscupového týmu Spojených států. Dnes to oznámila Judy Leveringová, prezidentka Americké tenisová asociace (USTA). Premiéru v kapitánském křesle McEnroe zažije 9. až 11. února 2001 v prvním kole nového ročníku soutěže ve Švýcarsku. Čtyřiatřicetiletý Patrick McEnroe, jehož největším úspěchem byla semifinálová účast ve dvouhře na Australian Open 1991, se stal osmatřicátým kapitánem amerického daviscupového týmu. O sedm let starší John, který v září 1999 vystřídal u daviscupového týmu Toma Gulliksona, rezignoval 20. listopadu. Za jeden z důvodů uvedl, že je nespokojen se současnou podobou soutěže.

"Je to velká pocta," reagoval na své zvolení Patrick McEnroe. "Získat do týmu nejlepší hráče bude těžké, ale ať už nastoupí kdokoli, tak půjdeme za vítězstvím," řekl člen amerického daviscupového týmu v letech 1993, 1994 a 1996, vítěz sedmnácti deblových a jednoho singlového turnaje ATP. Společně s Jimem Grabbem vyhráli čtyřhru na French Open 1989 a s bratrem Johnem v roce 1992 zvítězili na halovém turnaji v Paříži.

Po skočení kariéry v roce 1998 pracoval Patrick McEnroe jako odborný komentátor pro sportovní televizní stanice CBS a ESPN, působil v pořadu 'Don Imus Show' a byl členem rady USTA. Nyní převzal po bratrovi daviscupový tým. "Je to pro mě velká výzva, chci vrátit Davis Cup zpět do Spojených států," prohlásil nový kapitán.

Největší americká esa, Pete Sampras a Andre Agassi, zvažují, zda v budou v příštím roce hrát, protože jim nevyhovuje dosavadní model soutěže. "Jsem přesvědčen, že asociace udělala správnou volbu," řekl Sampras o volbě mladšího McEnroea do funkce kapitána.

Nadšeně zprávu přijal Andy Roddick, letos nejlepší junior světa. "To je skvělé. Pata respektuji a jsem připraven hrát," těšil se Roddick. "Je dobře, že známe kapitána, a já tuto volbu rovněž podporuji," doplnil zkušený Todd Martin.

 Najdete na iDNES.czmobilní verze