Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


McDowell má nejlepšího caddieho. Přitom poprvé spolu nevydrželi ani měsíc

Červnový triumf na US Open - jako pro Graema McDowella (vlevo), tak i pro jeho nosiče holí Kena Comboye. | foto: AP

9 2010
Letošní skvělé výsledky katapultovaly Graema McDowella do první desítky světového žebříčku a jeho nosič holí Ken Comboy byl díky nim vyhlášen nejlepším caddiem roku.

Graeme McDowell letos zažívá jednoznačně nejlepší sezonu kariéry. Vždyť to byl právě on, kdo po čtyřiceti letech přivezl do Evropy trofej pro vítěze US Open. Kromě toho letos vyhrál dva turnaje European Tour, včetně Andalucía Masters z předminulého týdne. Díky tomuto triumfu se poprvé v kariéře probojoval do první desítky.

Další slastný moment si připsal na začátku října ve Walesu, kde se stal hrdinou rydercupového triumfu Evropy nad USA. V závěrečném zápase porazil Huntera Mahana a zajistil nejtěsnější možnou výhru starého kontinentu. 

U všech těchto úspěchů byl po jeho boku a s jeho golfovým bagem na zádech Angličan Ken Comboy, který byl v Šanghaji oceněn jako nejlepší caddie letošního roku.

Graeme McDowell (vpravo) se svým caddiem Kenem Comboyem

Ken Comboy dělal "G-Macovi" pravou ruku i na letošním Ryder Cupu. Kdo si nevybaví úžasný putt ze 16. jamky závěrečného zápasu? Číst tvar greenů, i to je práce caddieho.

"Ken má obrovský podíl na tom, čeho jsem dosáhl," ocenil McDowell před všemi hráči a kedíky svého parťáka.

"Není to jen skvělý caddie, ale i přítel, psycholog a trenér," uvedl McDowell, že práce caddieho už dávno není jen o nošení holí a vyměřování vzdálenosti.

Přitom když spolupráce McDowella s Comboyem před čtyřmi a půl lety začala, zdálo se, že bude mít velmi brzkého konce. Nevydrželi spolu totiž ani měsíc a Comboy se raději vrátil zpět k Thomasi Björnovi.

Graeme McDowell (vpravo) se svým caddiem Kenem Comboyem

Spolupráce McDowella a Comboye trvá už čtyři a půl roku. Začátky měly k ideálu daleko.

Po měsíci však byli zase spolu. Comboy se McDowellovi ozval, omluvil a poprosil hráče ze Severního Irska, zda by se k němu nemohl vrátit.

Prvního vítězství se spolu dočkali až v roce 2008 na prvním ročníku jihokorejského Ballantines Championship, kde McDowell svedl tuhou bitvu s Indem Jeevem Milkhou Singhem a porazil ho až na třetí jamce rozstřelu. Tehdy Comboy McDowellovi poradil, ať na 160 metrů napálí míček sedmičkou železem. Jen pár centimetrů chybělo, aby jedna z nejlepších McDowellových ran v kariéře skončila přímo v jamce.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze