Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubičtí basketbalisté chtějí prostějovským Orlům vyrvat mečbol

Pardubický pivot Petr Bohačík (vpravo) vymýšlí, kudy přes Radka Nečase z Prostějova. | foto: Michal Klíma, MAFRA

6 2014
Mohli by se holedbat tím, že v pátek proti Prostějovu předvedli doma výborný výkon. Kapitán pardubických basketbalistů Zbyněk Pospíšil, nejlepší hráč zmíněného duelu, to však před úterním (18:00) třetím zápasem semifinálové série vystihl přesně: "Ať to bereme, jak chceme, víme, že pokud máme pomýšlet na finále, prostě musíme jednou vyhrát venku."

Domácí prostředí dosud hraje v semifinále, jehož stav je nyní vyrovnaný 1:1 na zápasy, absolutní prim. Prostějovští Orli na vlastní palubovce Beksu doslova přizabili výsledkem 71:49, v odvetě v Pardubicích zase podobně zářila Beksa. Kdyby to takhle mělo pokračovat, ve finále proti Nymburku stane po pěti zápasech Prostějov. A tomu je třeba stůj co stůj zabránit.

"Teď je před námi další důležité utkání. Myslím si, že v něm budou rozhodovat detaily, včetně soubojů jeden na jednoho. Žádný tým nebude chtít dovolit soupeři otevřené střely, což se ukázalo už v zápase číslo 2. Nesmírně důležitý bude obranný výkon," uvedl trenér Pardubic Dušan Bohunický.

Vedle něho chce kouč znovu sázet i na kolektivní pojetí v útoku. "V Pardubicích jsme měli větší počet hráčů, kteří na sebe dokázali vzít odpovědnost a byli agresivní směrem ke koši, nebylo to jako v úvodu série jen o dvou či třech hráčích. V tomto bychom chtěli pokračovat," přál si trenér Bohunický.

Ovšem Prostějov také hodně stojí o mečbol a jeho mužstvo má nepopiratelnou sílu. Jestliže hala na Dukle platí za možná sedmého hráče Pardubic na ploše, je nutné dodat, že Orli před svými fanoušky letos padli pouze ve dvou případech. "Doma hrajeme o poznání lépe, jsme sebevědomí. Chceme zápas zvládnout a dostat se v sérii opět do vedení," řekl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze