Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Máte chuť na pořádný odpal? Volte Británii - mekku golfu

Británie hraje golf. | foto: Visit Britain

15 2010
Ať již potřebujete poradit od profíka, jak zapracovat na svém handicapu, nebo jen máte chuť na pořádný odpal na pobřežním hřišti, volte Británii - mekku golfu. Pojďte se podívat, co dělá Británii tolik atraktivní právě pro golfisty a zasoutěžte si s VisitBritain o luxusní golfový zájezd pro celý flight.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

soutěžte

Vyhrajte luxusní golfový výlet do Británie pro celý flight a proměňte vaše sny v realitu. Stačí odpovědět na soutěžní otázku.

Až k samým kořenům golfu

Golf je skvělým vývozním artiklem Británie a domovem těch nejstarších hřišť z celého světa. Pro mnohé je překvapením, že např. Old Course v St Andrews - řekněme "svatá země" pro všechny golfisty - je přístupné veřejnosti a jednotlivé starty se tu losují v každodenní loterii, případně máte možnost uzavřít exkluzivní kontrakt.

A když už zmiňujeme nejstarší hřiště, je nutné uvést i Musselburgh ve Skotsku. Pravda, jsou zde hřiště s devíti jamkami, ale znáte jiné místo, kde kdysi dávno hrála i skotská královna Marie Stuartovna?

Británie hraje golf.

Nejlepší britští golfisté

Cesta ke slávě započala již v 19. století slavným Harry Vardonem. Hrdiny, jakými byli Tony Jacklin a Nick Faldo vystřídali Colin Montgomerie, Justin Rose a Ian Poulter. Když pomineme nedávné výsledky v major turnaji, za zmínku jistě stojí, že britští golfisté dominovali posledním soutěžím Ryder Cup. Zajímá-li vás historie golfu, muzeum v St Andrews je tím pravým místem pro vás.

Británie hraje golf.

Vzhůru na pobřeží

Hledáte-li legendární a zároveň dostupná hřiště, nic lepšího než Royal Liverpool, Royal Birkdale, Royal Lytham a St Anne v severozápadní Anglii nenajdete. Na třech hřištích se hrálo již 30 turnajů Open. Jak se dá tušit, nejedná se zrovna o levnou záležitost, ale nezoufejte, levnějších možností je v této oblasti mnoho. Pro více informací navštivte stránky Golf na anglickém pobřeží (www.englandsgolfcoast.com).

Není golf jako golf

Golf, to nemusí být jenom green. Na stále větší oblíbenosti získává tzv. diskový golf (Disc Golf), ve kterém se nehraje s golfovým míčkem, ale s frisbee (létajícím talířem). Domluvte se s kamarády a vyražte na hřiště, kterých je v Británii mnoho, zejména však v okolí větších měst. Více informací naleznete na stránkách Britské asociace diskového golfu.

Británie hraje golf.

Zatočte s handicapem

Pro ty, kteří si chtějí zlepšit svůj handicap, je cesta do Británie takřka povinností. Národní golfové centrum ve Woodhall Spa patří k evropské špičce a je skvělým místem, kde se dá začít. Uvítáte-li pár tipů od golfové legendy, vydejte se do Faldova golfového institutu, kde se vám budou věnovat trenéři vybraní přímo trojnásobným vítězem US Master Nickem Faldem a u každé jamky najdete ceduli s tipy na hru.

19. jamka

Skotové přinesli lidstvu i další potěšení, kterým je whisky. Proč obojí příjemně nezkombinovat? Tím nejlepším místem, kam je dobré za tímto účelem vyrazit, je Speyside ve Skotsku. Je zde nejvýše položené skotské hřiště v Dufftownu a navíc zde můžete navštívit i místní lihovar.

Ovšem tím pravým místem, kde si můžete dát doušek či dva a zároveň řádně prodiskutovat hru a adekvátně tak završit denní snažení bude některý z klubů, který je pro hráče k dispozici.

Británie hraje golf.

Golf se dá i sledovat

Výkonnost světových hráčů jde nahoru, pokud mají diváky - a vy se můžete dostat dostat ke svým hrdinům skutečně blízko! I na ty nejočekávanější akce, jakými jsou British Open nebo Ryder Cup pořádaný v roce 2010 v Celtic Manor ve Walesu, je možné získat lístky.

Na golf se dá vyrazit s celou rodinou a můžete tak všichni velice příjemně strávit den pospolu. V časopise Golf Monthly najdete horké novinky, kontakty na britská hřiště a mnoho dalšího ze světa golfu.

Veškeré informace o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze