Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Massa porušil při Velké ceně Belgie pravidla, ale nikdo to neviděl

START. Velká cena Belgie byla právě odstartována. | foto: AP

3 2010
Mezinárodní automobilová federace se pustila do vyšetřování události na startu nedělní Velké ceny Belgie formule jedna, při němž Felipe Massa porušil pravidla. Nikdo to však nezpozoroval.

Brazilcovo ferrari totiž stálo na startovním roštu zřetelně za čárou, což však k údivu FIA kromě amatérského videozáznamu neodhalili traťoví komisaři, ostatní týmy ani automatický systém.

Na Massův prohřešek se přišlo až dlouho po závodě ve Spa, v němž obsadil čtvrté místo. Ať už dopadne vyšetřování FIA jakkoli, vicemistr světa z roku 2008 o své body nepřijde, neboť výsledky už byly v neděli večer prohlášeny za oficiální.

Massu z přejetí startovní čáry zhruba o dva metry usvědčilo video natočené z tribuny, které se objevilo na internetu. "Tento problém nezaznamenal ředitel závodu, komisaři ani automatický systém. FIA nyní vyšetřuje, co způsobilo takové selhání v komunikaci, aby se tento případ už neopakoval," uvedla dnes mluvčí FIA.

Za normálních okolností by měl na špatné postavení na startu upozornit transpondér umístěný ve voze, který by měl vyslat signál šéfům závodu. Massa by v tom případě dostal trest v podobě projetí boxovou uličkou.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze