Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Svět neskutečně letí a vyřazený Maslák doufá: Snad kluci zase zpomalí

Sprinter Pavel Maslák ukončil své vystoupení na MS v Pekingu už v rozběhu. | foto: AP

23 2015
Peking (Od našeho zpravodaje) - V Moskvě před dvěma lety doběhl pátý a napůl radostně, napůl šokovaně při pohledu na výsledky říkal: "To je nějaký divný. Já pátý?" Tak vzdálená se zdá vzpomínka na minulé mistrovství světa, na tom letošním totiž pouť Pavla Masláka závodem na 400 metrů skončila hned v rozběhu. "Asi jsem to trošku překopl, jak jsem byl nahecovaný," zalitoval, když padl na první nepostupovou pozici.

V historickém kontextu musí letošní výsledek znamenat zklamání, ne?
Zklamaný určitě jsem, ale co budu mít z toho, když budu zklamaný, nic se nezmění. Radši budu spokojený a nebudu kolem sebe vysílat špatnou energii. Není to sice semifinále, ale co už, nedaří se každý rok.

Taky žasnete, jak rychle se v Pekingu běhá?
Není to úplně ideál, když v rozběhu běží dva kluci pod 44 sekund, to byste čekali spíš ve finále. Říkal jsem si, že podle papíru to bude jeden ze snazších běhů. Bohužel, byl to jeden z nejtěžších. Je to fakt strašně našlapané. Do semifinále tady bude potřeba, co v Moskvě do finále.

Čím to, že jsou to takové letecké závody?
Podmínky nebyly úplně ideální, foukalo nám trošku proti. Ale je tady docela dost diváků a je to vyhecované, bude to spíš tímhletím. Svět se neskutečně zrychlil, tak uvidíme, co bude dál.

Třeba za rok?
To bude olympiáda, tak snad kluci zase zpomalí.

Sprinter Pavel Maslák
Pavlu Maslákovi unikl na trati 400 metrů přímý postup a ani čas mu neotevřel...

Vy máte ještě kam zrychlovat?
Do budoucna tam určitě rezerva je. Kolik, to nevím. Ale to se prostě stane. Lídr překážek v sobotu taky vypadl z rozběhu. Takový je život.

Může se na vás ještě podepisovat loňská promaroděná sezona?
Určitě to byl výpadek, museli jsme začínat znova. My jsme přípravu nabalovali dva, tři roky a pak se to najednou utlo. Vrátil jsem se o dva roky dozadu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze