Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Maslák nešel na předávání medailí. Nedali mi vědět, kdy se koná, řekl

TĚSNÝ DOBĚH. Zlato z hladké čtvrtky slaví Martyn Rooney (úplně vepředu), druhý doběhl Pavel Maslák (první zleva), třetí Liemarvin Bonevacia (druhý zleva). | foto: Reuters

9 2016
Amsterdam (Od našeho zpravodaje) - V pátek večer Olympijským stadionem v Amsterdamu znělo: Medailový ceremoniál nejlepších ze závodu na 400 metrů je zrušen. Proč? Nedorazil na něj totiž Pavel Maslák, který měl převzít stříbro. "Organizátoři mi nedali vědět, kdy je vyhlášení. Je to tu zmatečné," vysvětloval 25letý sprinter.

Vedoucí české atletické výpravy Tomáš Janků si na svazovém facebooku pochvaloval: „Informovanost se nám tu jeví jako dostačující. V rámci Technického informačního centra máme všechny informace, které potřebujeme.“

Pak dodal: „Do včera.“

Maslák totiž po stříbrném finále na 400 metrů nedorazil na vyhlášení vítězů, které se konalo ještě ten den, a odjel na hotel. „Bývá zvykem, že pořadatel dává všem medailistů ihned po soutěži souhrn informací pro následné aktivity, k čemuž zde nedošlo i přesto, že je to standard,“ vysvětloval Janků.

NEJLEPŠÍ EVROPŠTÍ ČTVRTKAŘI. Zlato z hladké čtvrtky slaví Martyn Rooney, druhý...

NEJLEPŠÍ EVROPŠTÍ ČTVRTKAŘI. Zlato z hladké čtvrtky slaví Martyn Rooney, druhý doběhl Pavel Maslák, třetí Liemarvin Bonevacia.

V pátek večer Maslákovi volal a sháněl se po něm, proč nejde na vyhlášení. „Tak jsem říkal, že jsem v autobuse do hotelu,“ popisoval Maslák, který v sobotu s Tesařem, Šormem a Desenským zlepšil český rekord ve štafetě na 4x400 metrů.

Český reprezentant Pavel Maslák se stříbrnou medailí, kterou získal v běhu na...

Informace o vyhlášení se nachází i v týmovém manuálu pro sportovce, ale... „Dopředu jsem se nekoukal, to nezjišťuje nikdo. Spoléhám, že člověk doběhne a dají mu papír, kdy se má dostavit na vyhlášení. To se tak děje všude, i na mistrovství republiky, tak jsem s tím počítal,“ vyprávěl Maslák.

O medaili však nepřijde, náhradní ceremoniál se koná v sobotu v 16:25. „Vyklušu se, dám si masáž a vyjde to akorát.“Najdete na iDNES.czmobilní verze