Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Martinez jede na schody

1 2006
Praha - Olympijský vítěz Miquel Martinez, maličký francouzský biker, bude tradiční ozdobou Pražských schodů, malostranské bikové show otvírající letní sezonu. 13. ročník startuje příští středu 7. června v 18 hodin. "Prahu mám moc rád, přijedu pokaždé, když budu moci," prohlásil už několikrát, čeká ho desátý start v řadě! Pražské věže ukázal z Hradu také manželce.

Skoro šest desítek špičkových jezdců se spustí po 189 zámeckých schodech, zpět se vrátí Nerudovou ulicí. Jede se na hodinu a jedno kolo, což znamená, že to stihnou asi čtrnáctkrát. Přitom také překonají převýšení 2800 metrů!

"Jsem rád, že už jezdím jenom pro radost. To se mi moc líbí," oddechl si Jaromír Purmenský, bývalý přední závodník, dnes zástupce firmy Superior.

Na těchto kolech jezdí borci přední tuzemské stáje Česká spořitelna. A od pořadatelů je dostanou také v dětských domovech v Ostrově a Dolních Počernicích.

V Praze se ukáže opět výtečná zahraniční konkurence. Galerii hvězd schodů rozšíří letos Švýcar Christoph Sauser, dvojnásobný celkový vítěz Světového poháru. Vedle něho FredrickKessiakoff ze Švédska, v letošním žebříčku druhý a loni čtvrtý na mistrovství světa, a Christoph Soukup, mistr Rakouska.

K nim připočtěte domácí bikery Spěšného, Ježka, Kořínka nebo Kulhavého. Ale také elitního světového spurtera Jána Svoradu, který vyhrál i na Tour de France. Teď ale založil vlastní bikovou stáj Grisoft XCR a pilně ji prezentuje.

"Schody jsou výbornou reklamou pro celou cyklistiku i nás bikery," říká Radim Kořínek, který tu startoval již mnohokrát. Povzbuzují nejen fanoušci kol, ale i tisíce zahraničních turistů.

"Počasí nám snad vyjde. Vždyť za celou dobu jsme tu měli jen tři zraněné," volá k odpovědnosti svatého Petra ředitel závodu Robert Bakalář.

Už v 15 hodin začne bohatý program s vloženým VIP závodem. O zápis do Guinnessovy knihy rekordů se tu pokusí trialista Josef Dressler. Schody vyhopká opačným směrem – nahoru.Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze