Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rychlobruslařská hvězda Sáblíková nepojede cyklistický závod v Hodkovicích

Rychlobruslařka Martina Sáblíková na trati cyklistického závodu Tour de Feminin. | foto: Karel Pešek, MAFRA

22 2016
Ojedinělou šanci vidět v akci Martinu Sáblíkovou v cyklistickém závodě měli mít diváci v Hodkovicích a v Českém Dubu. Rychlobruslařská šampionka se však nakonec na startu neukáže.

Slavná 28letá rychlobruslařka, podle počtu medailí a titulů nejúspěšnější česká sportovkyně od vzniku samostatné České republiky, se měla v sobotu představit na tradiční cyklistické časovce Hodkovice - Český Dub - Hodkovice, která se letos pojede poprvé jako Memoriál Oldřicha Horáka.

„Ozval se nám trenér Sáblíkové Petr Novák, že by na naši časovku přijeli,“ uvedl Václav Bradna z pořádajícího oddílu KCL Kooperativa Svijany.

Tuto senzační informaci potvrdil i Miloslav Hollósi z KC Kooperativa SG Jablonec, jenž je spolupořádajícím klubem. „Oficiální přihlášku ještě Martina Sáblíková nepodala, ale na start s ní počítáme,“ uvedl Hollósi. Jenže nakonec se šampionka omluvila.

Sáblíková dosáhla na rychlobruslařském oválu famózních úspěchů: je trojnásobná olympijská vítězka, několikanásobná mistryně světa i Evropy a také držitelka řady světových rekordů. V letech 2007, 2009 a 2010 byla vyhlášena českým Sportovcem roku a mimo rychlobruslařskou sezonu se pilně věnuje i cyklistice. Letos se jí splní velký sen a bude poprvé startovat na letních olympijských hrách v brazilském Riu de Janeiru v časovce.

Sobotní časovka startuje v Hodkovicích za kruhovým objezdem směrem na Český Dub, kde se účastníci u benzinové stanice otočí a pojedou zpátky. Program začne v 10.00 závodem seriálu Extraligy Masters, ve 14.00 odstartují první kategorie krajských přeborů v rámci pěti krajů.

V neděli začnou na hodkovickém náměstí v 10.00 hromadné silniční závody opět na trase do Českého Dubu a zpět, maximální délka je 80 km. Zajímavostí je, že se na start postaví i ženský kazašský profesionální tým Astana, jenž se zajímá o jabloneckou talentovanou cyklistku Nikolu Noskovou, která získala na MS v cyklokrosu stříbro v závodě do 23 let.Najdete na iDNES.czmobilní verze