Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Martina je vzor, říká bratr Milan

28 2006
Žďár nad Sázavou - Šlapal na rotopedu a přitom v televizi sledoval, jak jeho sestra Martina startuje do olympijského závodu na 3000 metrů. Možná právě v tu chvíli Milanu Sáblíkovi, bratru nejúspěšnější české rychlobruslařky, poprvé hlavou bleskl troufalý nápad: Být tak jednou rychlejší než ona!

„Chtěl bych kráčet v Martininých stopách. Kdyby mi to do budoucna šlo tak dobře jako jí, bylo by to skvělé,“ sní patnáctiletý závodník KRS Svratka. „Ale musím jezdit daleko rychlejší časy než ona. Vždyť Martina je ženská.“

O čtyři roky mladší ze sourozenců Sáblíkových zatím patří mezi nejrychlejší závodníky ve své věkové kategorii. V letošní sezoně se dokonce poprvé účastnil závodů Světového poháru seniorů.

Přitom pozorně sleduje všechny úspěchy své sestry. „Hrozně se mi líbí, co dokázala. Beru ji jako svůj vzor,“ přiznává Sáblík, kterého těší, že ani čtvrté místo z olympijských her se na Martině chování neprojevilo.

„Myslím si, že se vůbec nezměnila. A pokud, pak jedině k lepšímu.“ Odlišné je však chování okolí. „Lidi už Martinu znají. Když někde jde, tak se všichni otáčí, že tam prošla Sáblíková,“ dodává.

Autoři:


Témata: rychlobruslení
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze