Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tichý má nového parťáka. Šoumen Bobb by mi mohl pomoci, říká o Kufovi

Plážový volejbalista Martin Tichý. | foto: Eva Fryšarová

18 2014
Plážový volejbal mužů je v Česku hodně nestabilním sportem. Už to vypadalo, že se domácí situace ustálí a favority na letní olympijské hry v Riu za dva roky bude pár Robert Kufa – Jan Hadrava. Ti však před pár týdny oznámili rozchod.

V souvislosti s tím končí také tým Jan Dumek – Přemysl Kubala (bude hrát s Hadravou) a nevyšlo to ani Martinu Tichému s Pavlem Rotreklem či Martinem Davidem.

Tichý, osmadvacetiletý mistr republiky z roku 2011, chce nyní zkusit štěstí s Robertem Kufou a k tomu v Praze rozjíždí vlastní sportovní projekt.

Proč v českém mužském plážovém volejbale funguje takové střídání partnerů? Vždyť například Kolocová se Slukovou jsou tak stabilní pár.
Já tento problém zažil pouze v minulé a letošní sezóně. Dlouho se mi vyhýbal, předtím jsem asi čtyři roky hrál s Honzou Dumkem a fungovalo to. Hledání parťáka na kurt může být ovšem problém, hráči si musí sednout. Kiki a Maki jsou výjimečný případ, kamarádky od dětství a mimořádné talenty, takže tam to šlo podle mě samo.

Jak nahlížíte na rozchod ideální dvojice Kufa a Hadrava?
Ve sportu a v životě to tak někdy bohužel chodí. Mrzí mě situace Bobba a Dumiho, kteří byli z týmů vyřazeni celkem narychlo. Ale pokud platí, vše zlé je pro něco dobré, tak to klukům třeba pomůže a polepší si.

Vy jste měl původně letošní sezónu strávit s Pavlem Rotreklem, pak s Martinem Davidem a nakonec ani jedna varianta nevyšla.
Pavel Rotrekl se rozhodl odcestovat do zahraničí. Byla to škoda, protože nám to na kurtu hezky fungovalo. S Martinem Davidem jsme v zimě trénovali a vypadalo to slibně, ale na jaře přišla krize a oba dva jsme se trápili.

Takže nabídka Roberta Kufy pro vás byla určitým vysvobozením?
Dá se to tak říct. Martin David by měl hrát s Honzou Dumkem, tak věřím, že se zase oba chytneme. Nicméně vše ukáže až naše hra. Nejsme nijak vysocí a na profi úrovni hrají parametry velkou roli. Můj momentální cíl je hrát hezký kvalitní beach a najít v něm radost, kterou jsem ztratil. Myslím, že šoumen Bobb by mi mohl pomoci.

Co vás letos společně ještě čeká?
Chceme objet všechny tuzemské turnaje. Koncem července mě čeká akademické mistrovství světa, tak o jeden turnaj přijdeme, ale v srpnu už odehrajeme vše u nás i po Evropě. Možná dojde i na světový okruh, uvidíme.

V té vší herní smůle jste si přece jen našel nějakou radost a přišel s vlastním sportovním projektem. Co vás k tomu vedlo?
Mám rád lidi a baví mě sledovat, jak se někdo hezky baví a užívá si volný čas. Proto jsem se rozhodl založit Wesport a zprostředkovávat lidem sportovní kempy v různých odvětvích po boku špiček v daném oboru. Chceme předávat své zkušenosti radostně, ale s plným nasazením. Taková škola hrou.

Co si s vámi mohou lidé v Praze zkusit?
Třeba in-line kemp po boku českého reprezentanta Martina Kuchaře, horská kola s mistryní Evropy Renatou Paulíčkovou, kondiční běhy, plavání nebo jógu. Děláme krátké odpolední akce i celý víkendový program. Náš tým trenérů se stále rozrůstá a mezi Pražany zájem je, za to jsem moc rád.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze