Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Michka dělí od prvního místa bod. V Jiníně chystá motorkář svůj útok

DVAKRÁT DRUHÝ. Motokrosový závodník Martin Michek dojel v nejprestižnější třídě MX1 vždy jako druhý. | foto: Marek Podhora

19 2014
Jihočeský motokrosový závodník Martin Michek bude v neděli v Jiníně na Strakonicku útočit na vedoucí pozici ve třídě MX1. V tamním areálu se jede šestý díl Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Do Jinína se tak sjede kompletní česká špička, chybět nebude ani Francouz Florent Richier z Buksa Ados Teamu, který zatím celý šampionát vede o jediný bod právě před stájovým kolegou Michkem.

„Martin Michek se už nechal slyšet, že chce u nás Richiera porazit, a jít tak do čela,“ usmála se Jana Wolfschlagerová, která je místopředsedkyní pořadatelského Off Road Klubu Jinín.

Jihočechů jede víc

Kromě nejprestižnější kategorie MX1 se bude v Jiníně závodit i ve třídě MX2 a pak ve třídě 85 ccm. „Přijede k nám i další Jihočech, mladíček Václav Kovář, ten pojede v MX2,“ dodala místopředsedkyně klubu. Do Jinína se chystá také Martin Finěk z Blatné, který je aktuálně na šesté pozici ve třídě MX2 za Václavem Kovářem.

Už v sobotu do areálu začínají najíždět závodní týmy. Ostré jízdy jsou na programu zítra. V osm hodin začínají tréninky, od 10.15 hodin pak následují kvalifikační jízdy. Čtyřicet minut po poledni je v plánu slavnostní zahájení závodů. Od 13 hodin začínají finálové jízdy, první startuje kategorie do 85 ccm, ve 13.35 v MX2 a ve 14.40 hodin vyráží na trať závodníci v MX1. Od 15.30 začnou postupně druhé finálové jízdy.

Trať se musí hodně kropit

Pár dní před samotnými závody trápilo organizátory současné teplé počasí. „Musíme sehnat hodně hasičů, abychom trať stíhali vůbec ukropit. Naštěstí nám před pár dny trochu pomohla příroda a potok i rybník pod závodištěm je plný vody. Jen ji musíme dostat na trať,“ uvedla Jana Wolfschlagerová.

Vstupné na závody je 100 korun, děti do 150 centimetrů mají vstup zdarma. Pořadatelé by rádi, aby se do Jinína přijelo podívat na nejlepší závodníky alespoň tisíc diváků.

„Bude to ale nevyzpytatelné. Pokud bude zase moc horko, lidé budou raději u vody. Když bude pršet, také nepřijedou. Ale tisíc lidí by bylo fajn,“ naznačila Jana Wolfschlagerová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze