Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Martin Koukal se zúčastní Jizerské padesátky

Martin Koukal se raduje na MS z medaile - Český lyžař Martin Koukal se raduje na MS z bronzové medaile. | foto: ČTK

19 2006
Praha - Jubilejního čtyřicátého ročníku tradičního českého lyžařského závodu Patria Direct Jizerské padesátky se zúčastní také přední český lyžař Martin Koukal. Zařadí se po bok dalších významných účastníků tohoto závodu. Podle odborníků může být jedním z nejsilnějších protivníků loňského vítěze Marca Cattanena.

Martin Koukal oznámil svou účast na tomto závodě na počátku tohoto týdne. Padesátikilometrové tratě nejsou pro Koukala žádným problémem.

Připomeňme, že v roce 2003 dosáhl v samotném závěru mistrovství světa v italském Val di Fiemme obrovského úspěchu: překvapivě zvítězil v královské běžecké disciplíně, běhu na 50 kilometrů volnou technikou.

Získal tak vůbec první titul pro českou reprezentaci na šampionátu klasiků v historii samostatného státu, pro běžce to bylo dokonce první vítězství od roku 1925!

„Účast Martina Koukala je dalším důkazem toho, že lyžařský závod Patria Direct Jizerská 50 patří mezi nejvýznamnější a nejprestižnější závody této kategorie nejen v České republice, ale v celé Evropě," řekl zástupce generálního partnera závodu, člen dozorčí rady společnosti Patria Direct Martin Kodýdek.

"Martin Koukal není prvním profesionálním závodníkem s významnou sportovní historií, který se na letošní závod přihlásil. Máme přihlášené přední lyžaře z několika zemí Evropy. A je velmi pravděpodobné, že budeme v brzké době moci oznámit jméno dalšího účastníka, který prestiž tohoto závodu ještě více podtrhne,“ slíbil Kodýdek.

Vizitka Martina Koukala

Klub: SKP Liberec
Narozen: 25. září 1978
Výška: 176 cm
Váha: 68 kg
Přezdívka: Kouki
Trenér: Jan Baranyk
Životní a sportovní cíl: být zdráv a v pohodě, konečně něco vyhrát
Zájmy: horolezectví, hokej, squash, spánek, studium

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze