Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Do Pekingu už nikdy. Kašlal jsem a zvracel, nadával Kližan na smog

Martin Kližan | foto: AP

6 2015
Prohrál v 1. kole, což je věc, která by ho sotva potěšila sama o sobě. Jenže tenistu Martina Kližana rozčílila v Pekingu ještě jedna věc - a sice smog, kvůli němuž se zápasem s Fabiem Fogninim protrápil. „A po něm jsem musel zvracet,“ uvedla dokonce slovenská jednička.

Kližan zažil povedený týden na turnaji v Métách, kde došel do semifinále, a doufal, že na něj naváže vystoupením v čínské metropoli.

Jenže v 1. kole dostal těžký los, 28. hráče světa Fabia Fogniniho, a navíc si stěžoval na podmínky, které mu hraní znepříjemňovaly. „Po půl hodině hraní jsem začal extrémně kašlat po každé výměně,“ uvedl na svém facebookovém profilu.

„Po zápase jsem musel jít zvracet. Ve městě je tak extrémní smog, že kvůli mému zdraví, které by mělo být prioritou každého pořadatele, budu muset tento turnaj po zbytek mé kariéry z kalendáře vynechat.“

Loni přitom na stejném podniku došel až do semifinále, kde prohrál s Tomášem Berdychem.

Tentokrát uvedl, že výsledek úvodního zápasu s jeho stížnostmi nesouvisel. A připojil ke svému příspěvku obrázek z měření kvality ovzduší, na němž čísla dosahují extrémních hodnot.

O den později se ale k celé situaci již postavil s nadhledem - a na Facebooku zveřejnil svůj snímek s raketami v ruce a rouškou přes obličej.

Hello from Beijing... 󾮗🏻

Posted by Martin Kližan on Monday, 5 October 2015
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze