Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Martin Doktor věří svojí formě

9 2003
Atlanta - Kanoista Martin Doktor se na světový šampionát připravoval celý měsíc v jeho americkém dějišti. Jeho cílem byla důkladná adaptace a útok na hlavní favority. V Elbertonu trénoval na jezeře Russel, stejně jako před Atlantou v roce 1996, kde potom na olympijské trati vybojoval dvě zlaté medaile. Na kanál na jezeře Lanier se během amerického pobytu vydal dvakrát.

Letošní šampionát začne ve středu a skončí v neděli. "Vzpomínky jsou krásné a trať mi přišla téměř stejná jako před sedmi lety. Akorát chybí ta veliká tribuna, která tu byla postavena jen pro olympiádu," zhodnotil Doktor přehradu na řece Chattahoochee.

Podle jeho slov to při závodech ale bude opět loterie, jak komu foukne vítr. "Zatím mi to počasí tady vždy docela přálo, ale nechci to zakřiknout," povídal sezemický závodník, největší naděje patnáctičlenné české výpravy na olympijských tratích v Gainesville.

Budíček devětadvacetiletému Doktorovi zazvonil každé ráno už v 5.30, aby se stačil nasnídat a přepravit na vodu. "Odjížděli jsme už ve tři čtvrtě na osm," popisoval denní režim.

Po návratu v deset si dal oběd a tři hodiny odpočíval. Pak ho čekala hodina posilování a kolem 16.00 znovu odjezd na trénink. Po návratu stihl ještě před večeří svačinu a do postele uléhal v půl desáté. "Bylo to náročné, snad to k něčemu bude," věřil Doktor.

Největšími soupeři mu budou Němec Andreas Dittmer a Rus Maxim Opalev. Prvních čtrnáct dnů se dvojnásobný mistr světa i Evropy v zámoří cítil jako mátoha. "Zda mi aklimatizace k něčemu byla?" otázal se a vzápětí dal jasnou odpověď: "Stoprocentně."

Nyní mu místní klima už vůbec nevadí. "Teď se trochu ochladilo, což je škoda, protože kdyby bylo vedro a vlhko jako na začátku našeho pobytu, tak bych byl oproti soupeřům, kteří dorazili později, ve výhodě," objasňoval delší pobyt v místě mistrovství světa, kde mu umístění do šesté pozice zajistí účast na OH v Aténách.

V času volna, kterého však moc nebylo, Doktor žádnou aktivitu nevyhledával. "Většinou jsem byl rád, že si můžu v klidu lehnout, něco si přečíst. Nebo jsme zašli se známými na oběd," popisoval Doktor, který poměrně dost často komunikuje s rodinou, manželkou Kateřinou a synem Felixem. "Přes telefon a internet," prohlásil.

O formě svých soupeřů toho moc neví. "Jen to, že budou určitě setsakramentsky rychlí. Takže musím být taky," řekl. Ani o své formě nechtěl spekulovat. "Snad bude dobrá," doufal jen.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze