Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Markéta vyměnila balet za golf a teď je ve finále golfové miss

Finalistka Miss golf 2010 Markéta Seidlová. | foto: Ivan Paggio

26 2010
Je to tak trochu podpásovka, ale Markéta Seidlová se s ní vyrovná s lehkostí a přirozeností, která jí při nedělním finále Miss golf 2010 přijde vhod. Že je na soutěž krásy malá? "Jsem. Ale o výšce to není," odvrací úder se zvonivým smíchem.

Se 165 centimetry by do "velké miss" nemohla, ale stále je tu spousta jiných. A tady máme, vážení, loňskou První vicemiss junior! "Bylo to fajn, vyzkoušela jsem si soutěž takového typu a teď mě čeká další zkušenost. Miss golf je zase o trošku výš. Jsou tu šaty od Taťány Kovaříkové, vítězka dostane smlouvu s agenturou," vypočítává.

Markéta je z těch, co se do soutěže přihlásily samy, jen to coby sedmnáctiletá studentka druhého ročníku jazykového gymnázia musela nejdřív probrat s rodiči. "Je to i pro ně určitá zátěž. Jsem teď víc v Praze než doma," vysvětluje a mimoděk připomíná, že závěrečný galavečer je opravdu za dveřmi.

Finalistka Miss golf 2010 Markéta Seidlová.Doma, to pro ni znamená v Pardubicích, a když je řeč o škole, tak ta je pro změnu v Hradci Králové. A co golf? Lázně Bohdaneč! "Máme tam pěkné hřiště, samá voda," nedá dopustit na areál, kde se před třemi lety naučila hrát.

Také golf si vybrala úplně sama: "Devět let jsem dělala balet, ale začala jsem mít problémy s kolenem. Hledala jsem něco jiného a na golfu se mi líbilo, že jsou při něm ženy elegantní, krásně oblečené."

To si Markéta Seidlová ověřila a tahle stránka hry se jí velice zamlouvá. Zpětně se ale směje tomu, v čem se původně mýlila: "Chtěla jsem něco fyzicky nenáročného, ale pak jsem zjistila, že je to trochu jinak. Třeba hned při prvním turnaji jsem strávila šest hodin na slunci a nohy mě děsně bolely."

Levé koleno klasicky pravoruké hráčky ale drží a ona už se chystá na to, jak půjde dolů s handicapem. "Na šestatřicet jsem se dostala docela rychle, ale pak už jsem se nezlepšovala. To je tím, že málo trénuju, ale prioritní je u mě přece jen škola," prozrazuje, jak je na tom s výkonností.

Zatímco nejbližší hřiště na Kunětické Hoře zatím jen objela s tatínkem na in-linech, zahrála si na hotelovém hřišti při dovolené v Dubaji, kde jí pro změnu kedila maminka. "Dodělávala si vysokou školu a slibovala, že začne hrát taky, ale už je hotová a ke golfu se ještě nedostala," žaluje naoko přísně Markéta.

Golf charakterizuje jako "příjemnou procházku s trochou sportu v přírodě" a cení si jeho atmosféry. I když také ona už poznala, že férovost není úplně samozřejmá.

Finalistka Miss golf 2010 Markéta Seidlová."To jsem ještě hrála dětskou túru a šla se třemi malými dětmi. Byli tam dva sourozenci a první devítku s nimi šel tatínek, tak si nic nedovolili. Pak ale odešel a už to začalo. Jak ti si ubírali rány! Mohlo jim být snad osm let a zkoušeli to na mě. Ale ono je to přejde až poznají, že si sice zlepší handicap, ale nedokážou na něj hrát," dokládá pardubická dívka víru v samoočistné procesy golfu.

Svoje vlastní ambice v missí soutěži odhadovat nechce. Ale až všechny dívky vyjedou na pódium s golfovými holemi v rukou a až budou muset předvést chip, na ní bude poznat, že už nějaký čas hraje. A nervozita? Na tu má Markéta Seidlová recept: "V baletu jsem si představovala, že jsem tam sama a jen si to zkouším. Vždycky to dopadlo dobře."Najdete na iDNES.czmobilní verze