Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sežere tě aligátor! slýchá Vondroušová. Kapitánovi musela přinést kafe

Markéta Vondroušová v resortu Saddlebrook na Floridě před semifinále Fed Cupu mezi výběrem USA a českými tenistkami. | foto: Karel Knap, MAFRA

20 2017
Tampa (Od našeho zpravodaje) - Jen modrá tejpovací páska na rameni napovídala, že je Markéta Vondroušová nejzaměstnanější ženou tenisového světa. Od startu sezony stihla 44 utkání, 40 jich vyhrála. Únavě a zdravotním potížím však hbitě uniká a hlásí se do služby i na víkendové semifinále Fed Cupu na Floridě. "Nechci si moc vyskakovat, přesto bych si ráda zahrála," říká.

V neděli triumfálně zakončila své tažení turnajem v Bielu. Odjela autem do Prahy, odkud se vzápětí vydala na Floridu. Její život nabral fantastické tempo.

Sedmnáctiletá slečna je rázem trumfem, který může kapitán Petr Pála vytasit v utkání s USA. „Rozhodně bych se nebála,“ tvrdí.

Jak se perete s aklimatizací?
Přiletěla jsem v pondělí večer a chtělo se mi hrozně spát. Ale šly jsme na večeři, vydržela jsem vzhůru do jedenácti a vstávala až kolem deváté. Takže v pohodě. Spím dobře, není to tak hrozné, jak jsem čekala.

Jak zvládáte přechod z tvrdého povrchu v hale na antuku?
Zatím jsem docela v pohodě. Jen tahle zelená antuka tolik neklouže jako naše oranžová. Je i trošku rychlejší a drsnější. Mám volnější kotníky, tak se bojím klouzat.

Jaké to je nosit na sobě reprezentační oblečení?
Super. Už jsem si ji na rukávu ušpinila. (smích) Jsem moc ráda, že tu jsem. Už to je naprostá paráda. Vůbec jsem nečekala, že by pozvánka mohla přijít. I kdybych třeba vůbec nehrála, moc si toho vážím.

Sledovala jste dřív fedcupové zápasy?
Koukala jsem na všechny v televizi, na jednom jsem i v Praze byla. Byla jsem velká fanynka. Je neskutečné, kolikrát už holky pohár vyhrály. Člověka pak baví fandit o to víc.

Šije to s vámi, že byste chtěla o víkendu na kurt, nebo jste opatrnější?
Určitě bych si ráda zahrála. Ale jsem tu poprvé, takže by to byla docela velká zodpovědnost. Teď se mi dařilo. Kdybych tak pokračovala dál, myslím, že bych soupeřkám stačila. Ale fakt si nechci moc vyskakovat. (smích) V příštích dnech budeme hrát s holkama na body, tak uvidíme, jak to půjde.

Fotogalerie

Jste nervák?
Ve Švýcarsku jsem byla klidná, neměla jsem co ztratit. Ale tohle je Fed Cup, asi bych trošku nervózní byla.

Jak se vám líbí Saddlebrook Resort?
Hrála jsem tu loni pětadvacítku (turnaj ITF), ale moc si to tady nepamatuju. Areál je hezký a obrovský.

Prý vás děsí aligátor, který přebývá v jezeře za centrkurtem. Je to pravda?
Jednou jsem řekla, že tady je. Že jsme ho tady minulý rok viděli u jezírka a fotili si ho. Od té doby si ze mě všichni dělají srandu, že se ho bojím a že mě sežere.

Řídíte golfové vozíky, které vám pořadatelé přidělili, jako vaše parťačky?
Ne. Asi bych to ani nezkoušela. (smích) Ještě nemám ani řidičák.

Co na vás zatím udělalo nejpříjemnější dojem?
Mně se hlavně líbí, že je nás tu spousta. Po turnajích cestuju pořád jen s trenérem. Tady je sranda. Mám ráda kolektiv. Po večeři si jdeme všichni sednout, povídáme si. Všechno tu docela rychle utíká, je zábava. Nenudíme se.

Jak je o vás postaráno?
Skvěle, na což nejsem vůbec zvyklá. Máme tu i vyplétače, kdykoliv můžu jít na masáž. O co si řekneme, to hned máme. Z toho jsem docela vykulená.

Už vás ostatní jako nejmladší trošku šikanují?
Včera jsem s ostatními házela míčkem na čáru a hned jsem prohrála, takže jsem kapitánovi musela donést kafe. Možná mě i čeká proslov na banketu, což vůbec nechci. Já na tyhle řeči fakt nejsem. Když jsem teď vyhrála ve Švýcarsku, přišli za mnou před vyhlašováním se sedmi body, komu všemu musím poděkovat. Byla jsem z toho docela paf.

Dodala vám fedcupová pozvánka chuť do turnaje v Bielu?
Asi jo. Byla jsem strašně ráda a moc jsem chtěla něco předvést, abych sem nejela jenom do počtu. Což se povedlo.

Teď prožíváte euforii. Musíte ji krotit?
Snažím se říkat si, že to takhle rozhodně nepůjde pořád dál. Přijde čas, kdy se mi trošku nebude dařit. Snažím se zůstat na zemi.

Co vaše maminka? Co říkala na vaši nominaci do reprezentace?
Je nadšená, stejně jako ostatní mí blízcí. Neskutečně to prožívá.

Zamlouvají se vám týmové soutěže v jinak solitérském sportu?
Odmalička jsem je měla ráda, hrála jsem Summer Cupy a další turnaje.

Jak vzpomínáte na triumf v juniorském Fed Cupu?
To bylo předloni. V družstvu jsem byla se Slovákovou a Kilnarovou. Vždycky jsem šla na plac za stavu 0:1, ale odehrála jsem slušné zápasy a v deblu jsme to vždycky s holkama dorazily.

Věřila byste si o víkendu na Vandewegheovou či Rogersovou?
Nad Rogersovou jsem tu minulý rok na té pětadvacítce vedla 6:2, 5:3, 40:15. A ještě jsem prohrála. Mám jí co vracet. Rozhodně bych se jí nebála. Teď ve Švýcarsku jsem taky porazila holky, které jsou na žebříčku o hodně výš. Snažím se pořád držet své hry, chodit do toho a nebát se.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze