Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tenistka Bouzková dál válí. Potká teď v derby Vaidišovou?

Marie Bouzková | foto: Profimedia.cz

10 2014
Před měsícem slýchávala nebo četla zprávy od jmen, ke kterým do té doby jen vzhlížela. Radek Štěpánek, Petra Kvitová, Andrea Hlaváčková... Tehdy však nebyli oni v roli vítězů, naopak blahopřáli mladé tenisové naději. Tenistka Marie Bouzková vyhrála jako první Češka juniorku na US Open, a výrazně tak o sobě dala v tenisovém světě vědět.

A dodala si pořádnou dávku herního sebevědomí. Vždyť na následujících turnajích ITF uhrála jedno semifinále a o víkendu na klání Hilton Head Island titul, první mezi ženami. „US Open mi hodně pomohlo. Cítila jsem se dobře a přenesla si to i na kurt,“ sdělila.

Na sociálních sítích jí náhle přibyly stovky fanoušků, poprvé musela čelit většímu zájmu médií. Sama však zodpovědně řeší, jak skloubit školu a trénink. A zůstává hladová po dalších úspěších. „Když jsem se vrátila z posledního turnaje, tak jsem se nemohla dočkat, až zase budu na kurtu.“

Oslava úspěchu tréninkem

Pro šestnáctiletou slečnu jsou výsledky z posledního měsíce příslibem, po vzoru svého otce však zůstává při zemi.

Milan Bouzek po triumfu na US Open pro Radiožurnál a ČTK řekl: „Tenhle úspěch je potvrzení toho, abychom v úterý začali znovu trénovat.“ A jeho dcera reaguje podobně.

Jak oslavila svůj první titul mezi ženami? „Tréninkem.“

Jak ji podobný triumf povzbudil? „Hodně, ale nijak bych to nepřeceňovala.“

Co se změnilo od US Open? „Nic moc, stále makám. Nesmím se nechat ukolébat tím, co bylo včera.“

Skromnost a cílevědomost čiší z každé odpovědi sparťanské hráčky, po triumfu na turnaji s dotací deset tisíc dolarů už však opatrně kouká výš. Během týdne se chce rozhodnout, jestli se vydá na padesátitisícové klání do Maconu (od 20. října), kde už by na ni čekala větší konkurence. Mimo jiné i Nicole Vaidišová, která plánuje v městě na jihovýchodě USA odehrát třetí turnaj po comebacku.

Obě jsou shodou okolností na žebříčku WTA skoro sousedky, 712. Vaidišová je jen pár příček nad 723. Bouzkovou.

Obě však touží zamířit mnohem výš.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze