Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Manžel moderátorky míří mezi elitu

19 2003
Rochester, Praha - Dosud je pro mnohé české občany pouze chotěm populární televizní moderátorky Mirky Čejkové. Brzy by však golfista Alex Čejka mohl prorazit mezi prominentní osobnosti domácího sportu. Byť reprezentuje Německo. "Woods hraje špatně? Ale Čejka válí, ne?" řekl o víkendu hokejista Patrik Eliáš. Taky on sleduje, jak se Čejka zlepšuje.

Dvaatřicetiletý muž, který za své bydliště uvádí Prahu, skončil na grandslamovém podniku PGA Championship v americkém Rochesteru čtvrtý, což se mu na turnajích podobného významu zatím nepovedlo.

Za týden vydělal v přepočtu přes 8 milionů korun a ve světovém žebříčku si rapidně polepšil čísla 64 na 42.

"Do konce sezony chci být v první třicítce," řekl pro německou agenturu SID cílevědomě.

Narodil se v Mariánských Lázních, jako devítiletý kluk s rodiči emigroval. Přes Jugoslávii, Itálii a Švýcarsko doputovali do Německa. Usadili se v Mnichově.

Golfovým profesionálem se Čejka stal v revolučním roce 1989, tedy v devatenácti. Podle údajů v mediálních dotaznících žije už šest let v Praze, přesto se cítí Němcem.
Ve skutečnosti tráví většinu času trmácením se po Severní Americe.

Stezka k bohatství a uznání není ani v golfu snadná. Paní Mirka Čejková v rozhovoru pro Magazín DNES nedávno líčila, jak společně se dvěma malými syny v zámoří přespávali v motelech.

"Šetřili jsme. Pro nás bylo důležité, abychom byli blízko golfového hřiště, abych tam našla cestu, aby tam byl malý bazének, aby se děti mohly vykoupat," řekla.

Její manžel už ovšem stoupá k honoraci ve svém oboru. Letos skončil druhý na turnaji PGA Tour v kanadské provincii Britská Kolumbie. V Rochesteru mohl vyhrát, nebýt průměrného součtu 74 úderů v prvním kole čtyřdenního programu.

"Začátek mi sice vůbec nevyšel, ale pak jsem ze sebe vydal to nejlepší," prohlásil na tiskové konferenci.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze