Manninen už má jisté celkové vítězství

Lahti - Finský sdruženář Hannu Manninen už může s předstihem slavit celkový triumf v seriálu Světového poháru v severské kombinaci. Před domácími fanoušky v Lahti skončil v předposledním závodě sezony třetí. Zvítězil Japonec Daito Takahaši, druhý skončil Rakušan Felix Gottwald.

Manninen má na kontě 1342 bodů a už jej nemůže dostihnout ani suverén úvodu sezony, mistr světa a obhájce trofeje Ronny Ackermann z Německa. Ten  skončil desátý a v sobotním závěrečném závodě už nemůže přijít o konečné druhé místo.

Takahaši vedl už po skokanské části na velkém můstku a ve stopě uhájil v cílové rovince 7,5 km dlouhé trati těsné vedení před Gottwaldem. Ten vybíhal jako desátý s mankem 47 sekund a na pásce jej od Japonce dělilo jej 1,1 sekundy.

Z českých sdruženářů se nejlépe umístil Ladislav Rygl, který se po tradičně nevydařeném skoku posunul díky výbornému běžeckému výkonu z 43. na 26. místo.
Za Takahašim zaostal o necelé dvě minuty. O tři sekundy za Ryglem doběhl sedmadvacátý Pavel Churavý, jenž z Čechů předvedl nejlepší skokanský výkon. Tomáš Slavík na body nedosáhl a obsadil 36. příčku.

Výsledky:  1. Takahaši (Jap.) 18:21,8, 2. Gottwald (Rak.) -1,1, 3. Manninen -8,1, 4. Lajunen (oba Fin.) -9,2, 5. Moan (Rak.) -9,5, 6. Bieler (Rak.) -30,3, 7. Spillane (USA) -32,5, 8. Tande (Nor.) -45,9, 9. Tallus (Fin.) -47,0, 10. Ackermann (Něm.) -47,9, ...26. Rygl -1:53,7, 27. Churavý -1:56,7, 36. Slavík (všichni ČR) -
2:36,4.
Průběžné pořadí (po 20 z 21 závodů):  1. Manninen 1342, 2. Ackermann 1121, 3. Lajunen 998, 4. Gottwald 738, 5. Takahaši 717, 6. Haseney (Něm.) 699, ...21. Rygl