Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sabine Kehmová. Žena, co se slzami mluví za Schumacherovu rodinu

3 2014
I v jejích očích jsou vidět stopy po slzách a z tváře lze vyčíst nevyspání. Michael Schumacher je totiž její blízký přítel. Jenže i tak Sabine Kehmová každý den předstupuje v Grenoblu před novináře, aby alespoň v pár větách prozradila, jak na tom "Schumi" je.

Už 14 let je jeho tiskovou mluvčí a v posledních pár letech i manažerkou. A teď i jednou z nejsledovanějších a nejcitovanějších žen na světě.

A jak se vlastně seznámili? Kehmová začínala jako novinářka, pracovala pro německé deníky Welt či Süddeutsche Zeitung a kromě F1 měla na starosti i fotbal či lyžování. První setkání se Schumacherem pak pro list Bild, který její příběh přinesl, popsala následovně...

"Dělali jsme rozhovor v Mugellu, vidím to jako dnes. Seděli jsme u oběda a v půli věty přišel jeden z inženýrů, který řekl: ‚Michaeli, našli jsme data, která nám nesedí, potřebujeme, abys odjezdil ještě tři okruhy.‘ On se zvednul, nasadil si kombinézu, odjel ta tři kola, vrátil se do místnosti . a větu dokončil."

V roce 1999 po havárii v Silverstonu požádala o rozhovor se Schumacherem. Toužila být první, mít sólo. Místo toho jí zavolal Willi Weber, tehdejší Schumacherův manažer, a nabídl jí místo.

"Nejdřív říkal, že budu mluvčí jeho bratra Ralfa. Bál se, abych o tom nenapsala," popisuje Kehmová. "Nechtěla jsem přejít z novinářského světa do PR a nabídku jsem odmítla." Jenže nedalo jí to. "Byla jsem zvědavá, co se děje za kulisami. Byla to šance vidět pravdu."

A tak se Schumacherovi upsala, byť zpočátku se snažila držet si odstup. Dokonce si první rok se Schumacherem vykala, což je v pozici mluvčí - závodník hodně neobvyklá situace. "Taky jsme zjistili, že to tak nejde."

Pak šla její kariéra rychle vzhůru. Nejdřív se jen starala o média, pak i o marketing a nakonec se stala také jezdcovou manažerkou. Schumacher jí věřil, konzultoval s ní ledacos, dávala mu jistotu. Létala jeho soukromým letadlem, byla mu nablízku a on na ni nedal dopustit. "Je typem, co se drží zpátky. Bojovat s médii stojí sílu. Snažila jsem se ho chránit, aby se na sto procent věnoval sportu."

I teď je se Schumacherovou rodinou v Grenoblu, prožívá strach o blízkého přítele, vždyť přiznává: "Náš vztah je velmi přátelský, opravdu dobře si rozumíme. To platí pro celou rodinu." A jaký Schumacher je? "Je srdečný, vtipný, ale jen tehdy, když se ve svém okolí cítí jistě. Nemá rád, když se na něj všichni dívají, když ho mají za atrakci."

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze