Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Manažer Černošek se kamarádí s Boltem. Díky „Pepíčkovi“ z Jamajky

Josef Robertson

15 2010
Už i v Karibiku se na útok na světové medaile připravuje talentovaný sportovec schovaný pod křídly prostějovského sportovního manažer Miroslava Černoška. A nejde o žádného bezejmenného atleta. Překážkář Josef Robertson je tréninkovým parťákem Usaina Bolta a loni v překážkářské čtvrtce poprvé v kariéře pokořil hranici padesáti sekund.

"Podle trenéra Glena Millse patří Robertson mezi možné budoucí medailisty z vrcholných akcí," řekl na adresu dvaadvacetiletého jamajského běžce manažer atletického podniku Zlatá tretra Alfons Juck.

Právě v souvislosti s ostravským atletickým mítinkem začaly námluvy obou stran, které vyústily ve tříletou smlouvu o spolupráci.

"Zrovna jsme řešili podmínky Usainova startu na letošní Zlaté tretře, když se nás jeho manažer zeptal, za bychom neuvažovali o možnosti podporovat jeho tréninkového partnera," prozradil pozadí jednání spolumajitel prostějovské TK Plus Černošek. "Nabídka byla stejně absurdní jako lákavá. Nakonec jsme si plácli a uzavřeli smlouvu na tři roky," dodal Černošek.

Byl to pouze manažerský tah, jak do Ostravy potřetí v řadě přilákat největší atletickou hvězdu současnosti? Nebo sázka na talentovaného běžce, který v příštích letech zazáří a přinese svým mecenášům slávu a peníze? "Možná obojí," směje se Černošek.

Nezastírá, že kontrakt s Robertsonem vyloudil na Boltově tváři zářivý úsměv. "Hodně nám to pomohlo. Tým kolem Usaina nás teď bere téměř jako své kamarády." Robertson v kariéře zatím dosáhl několika zajímavých úspěchů.

Jeho rozlet sice přibrzdila zranění, přesto v roce 2009 vyhrál juniorské mistrovství Jamajky a startoval i na loňském mistrovství světa v Berlíně. "Letos se poprvé představí také v Česku. Jeho start v Ostravě je potvrzený," poznamenal Černošek.

Robertson zřejmě nezůstane jediným atletem, který bude mít partnerský vztah k prostějovské sportovní společnosti. V kancelářích TK Plus probíhají finální jednání o zastupování dalších atletů.

"Všechno je na dobré cestě. Myslím si, že jednání budou uzavřená v horizontu deseti dnů a půjde o hodně atraktivní jména," tvrdí Černošek.Najdete na iDNES.czmobilní verze