Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Manassero začal profikariéru dobře, v čele Italian Open je ale jiná čtveřice

Matteo Manassero

6 2010
V čele Italian Open se po prvním kole sešla různorodá společnost. Angličané Graeme Storm s Robertem Rockem, Skot Paul Lawrie a Australan Marcus Fraser zahráli 67 ran, tedy pět pod par.

Déšť si vyžádal dvouhodinový odklad startu úvodního kola a počasí v severní Itálii nepřálo hráčům po celý den. Ne všichni hráči stačili program dokončit, největší zpoždění ale není velké - několik účastníků bude v pátek dohrávat čtyři jamky, jiné méně.

Poslední jamka hřiště Royal Park I Roveri je nejkratší ze čtyř pětiparových jamek a Storm na ní zahrál eagle. To zařadilo dvaatřicetiletého hráče, jenž si připsal skvělé kolo (67 ran) už před týdnem na Open de Espaňa, mezi lídry.

K tomu je ale nutné podotknout, že to kolo bylo druhé a zároveň jeho poslední na turnaji. Úvod totiž totálně pokazil a ani tak mohutný útok nestačil na cut. Tady už Angličan nechce nic takového jako předčasný konec zažít.

Moravia Silesia Open 2009 - 2. kolo, Graeme Storm

"Kdybych býval zahrál v Seville dobře, asi bych tu nebyl. Ale nestalo se a já jsem tady, místo abych oslavil druhé narozeniny své dcery. Snad mi to odpustí," snažil se Strom odlehčit situaci. Částečně vinou prosincového zranění ramene zažívá nejhorší vstup do sezony za poslední léta.

Rock s Lawriem si do skórkarty zapsali po jednom bogey, Fraser dvě. Posledně jmenovaný je v Miláně jedním z nejvýše postavených účastníků turnaje v Race To Dubai. A jako sedmnáctý muž tohoto finančního žebříčku by si rozhodně rád zopakoval to, co zažil při svém minulém startu, a sice vítězství na dubnovém Ballantine´s Championship v Koreji.

Lawrie přijel do Itálie ze Španělska povzbuzen děleným šestým místem ze Sevilly, zatímco Rock na dělené sedmé z Maroka pomalu zapomíná. Od Trofeje Hassana II. lépe nezahrál.

Marcus Fraser, vítěz Ballantine´s Championship 2010.

Další čtyři golfisté mají po prvním kole bilanci -4 a mezi deseti na děleném devátém místě je s bilancí -9 také Miguel Ángel Jiménez, jenž dal evropské půdě přednost před účastí na The Players Championship v USA.

Na skóre -2 se zastavil nejsledovanější účastník BMW Italian Open Matteo Manassero. Sotva sedmnáctiletý mladík, jenž v pondělí přestoupil mezi profesionály, má šanci dostat se mezi uchazeče o vítězství na domácí půdě. Kapitán evropského rydercupového týmu Colin Montgomerie svého téměř o třicet let mladšího partnera ve flightu pochválil: "Má před sebou skvělou budoucnost."

V prvním kole se naopak poměrně trápil Rhys Davies. Favorizovaný Velšan zahrál +1, což stačí na pozici až v osmé desítce průběžného pořadí.

Autor:


Témata: strom, Turnaje, zranění, BMW
Najdete na iDNES.czmobilní verze