Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Málek už znovu trénuje

12 2000
Z l í n - Nejlepší český plavec Daniel Málek si po mistrovství Evropy v Helsinkách příliš neodpočinul. Lenošil jen dva víkendovné dny, protože na šampionátu už měl volno. Pondělí strávil na cestách, vracel se z Finska domů. Včera poprvé zašel do posilovny a dnes začíná s plaveckým tréninkem. "Není důvod odpočívat, olympiáda se blíží. Mistrovství Evropy bylo jen dílčím bodem přípravy na letošní vrchol sezony," poznamenal Daniel Málek. Formu před odjezdem na sever Evropy ladil jen částečně, aby po kontinentálním mistrovství neztratil formu.
Zlínský prsař si před šampionátem vyřkl jasný cíl. Ze tří disciplín se chtěl dvakrát dostat do finálové osmičky. Plán splnil přesně. Na stometrové trati doplaval čtvrtý, k bronzové medaili mu chyběly čtyři desetiny. Na padesát metrů doplaval šestý, od osobního rekordu ho dělily čtyři setiny. Nevyšla mu jen dvousetmetrová vzdálenost. Z rozplaveb postoupil do semifinále, ale desátý čas jej do boje o stupně vítězů nepustil.

"S výsledky i výkony můžu být spokojen, časy se blížily mým osobním rekordům. Potěšil mě výkon na padesátce, protože rekord jsem zaplaval v době, kdy jsem hodně trénoval sprinty," řekl Málek. "Škoda jen, že mi nevyšla dvoustovka," dodal. Daniel Málek i jeho trenér Petr Přikryl si v průběhu šampionátu stěžovali na nepodařený program.

Prsaři odplavali své tři disciplíny za pět dní, zatímco poslední dva dny na mistrovství měli volno. Málek si myslí, že při lépe postaveném programu mohl vybojovat tři finálové účasti. "Po stovce jsem v sobě cítil únavu. Chyběl mi jeden den odpočinku, pak bych zaplaval lepší výsledek," uvedl dvojnásobný bronzový medailista z minulého evropského šampionátu. "Asi budeme pořadatelům muset navrhnout jiný program. Plavaly se v pěti dnech tři prsařské závody, zatímco o víkendu mohl Dan ležet," stěžoval si v Helsinkách na pořad plaveckých disciplín trenér Petr Přikryl.

Ještě před odletem na olympijské hry v Sydney čekají na Málka tři reprezentační soustředění - ve Zlíně, Olomouci a Strakonicích. Do Austrálie vyrazí koncem srpna, aby mohl formu pro nejdůležitější závody sezony ladit přímo na místě. "Je dobré, že máme reprezentační soustředění, protože ve Zlíně bych musel trénovat sám," libuje si plavec.


Najdete na iDNES.czmobilní verze