Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Bonnu našli střelce pro Ligu mistrů. Co předvede proti Čechům?

Malcolm Hill z Telekom Bonn | foto: FIBA

24 2017
Na střední se na dálku poměřoval s Jabarim Parkerem a Jahlilem Okaforem. Později usiloval o místo v americkém výběru pro Panamerické hry a v zápase NCAA dokázal nastřílet 40 bodů. Teď hraje Malcolm Hill basketbal „jen“ v Německu. Jen je v uvozovkách právem, protože cesta třeba až k NBA se mu rozhodně ještě neuzavírá.

Že je výjimečný a že si zasluhuje smlouvu na prestižnější adrese, se bude Hill, aktuálně nejvýraznější postava Telekomu Bonn, pokoušet přesvědčit i v úterním duelu proti českému šampionu z Nymburka. Od 20 hodin se v bývalém hlavním městě SRN hraje třetí kolo Ligy mistrů.

Stále teprve jedenadvacetiletý křídelník má jednu nepominutelnou přednost - je to střelec. Do koše polských šampionů ze Zieloné Góry i belgických mistrů z Ostende vysázel po 28 bodech a střeleckému pořadí soutěže aktuálně vévodí.

Fotogalerie

Ještě skvostněji vyhlíží Hillova střelba z dálky. Proměnil devět ze 13 pokusů za tři. To dělá famózní střeleckou úspěšnost 69 procent. 

Dobře, tahle procenta se nedají udržet, ale bezmála dvoumetrový Hill svůj formát potvrzuje dlouhodobě. 

Do Bundesligy vtrhl trojkovou střelbou přes 46 procent. Už na střední mířil s přesností výrazně přesahující 40procentní hranici. V dresu University of Illinois se jeho průměr pohyboval nad solidními 35 procenty.

Ovšem rodák ze St. Louis, který na základní škole přeskočil druhou třídu, takže je výrazně mladší než většina absolventů amerických univerzit, si cení své obranné aktivity. „Myslím, že mou defenzivu (skauti) podceňují,“ nezdráhá se tento jinak spíše tichý mladík pochválit. 

Za své vzory si pak vyvolil Khrise Middletona s P. J. Tuckerem, dnes uznávané hráče NBA, kteří to však neměli směrem k úspěchu nalajnované a své milionové kontrakty si museli vybojovat.

Také Hill stoupá na svůj kopec ke slávě pozvolně. V letošním draftu NBA zůstal opomenut, v Letní lize si zahrál za Oklahoma City Thunder, ke smlouvě však bylo daleko.

Malcolm Hill a jeho čtyřicetibodový večer v NCAA:

Profesionální dráhu začal během léta v Star Hotshots, jednom ze dvou nejoblíbenějších filipínských klubů. Hned se zapsal do dějin „Manila Clasico“, fanaticky sledovaných soubojů s Barangay Ginebra San Miguel, když zářijové klání poslal do prodloužení.

A teď už je před ním dvojí evropská výzva. Telekom Bonn začal výrazně lépe doma, ale po třech výhrách nyní přišla dvě zaváhání, v Lize mistrů dvakrát těsně prohrál. Na pocity, že je třeba sezonu zachraňovat, je však ještě brzy. 

Hill pak v Severním Porýní-Vestfálsku plní na americkou posilu netradiční dvojroli žáka a hlavní střelecké postavy. Jak na tom bude proti Nymburku? Bude zářit, anebo se učit od ostatních?

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze