Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Malá Skála se chystá na atraktivní závod

16 2006
Malá Skála - Kajak, běh, horské kolo, lezení a paragliding. Z těchto pěti disciplín se skládá 4. ročník extrémního závodu štafet Extrem Cup 2006, který se koná tuto sobotu 17. června. Atraktivní akce má centrum v Malé Skále v areálu Žluté plovárny, start je v 11.00, nejlepší by se měli objevit v cíli okolo 15.30.

"Zatím se přihlásilo 22 družstev z celé republiky a mám zprávy, že by se startovní pole mělo o jeden až dva týmy rozšířit," hlásil ředitel závodu Martin Bauer ml. z pořádající agentury Sundisk. "Zatím je to rekordní účast."

Na startu se ze známých jmen objeví například současné či bývalé členky české lyžařské reprezentace Rajdlová, Balatková nebo Kocumová. Dále Jan Kolář, mistr republiky ve vodním rodeu, nebo cyklistický dobrodruh Jan Kopka, účastník řady extrémních závodů po celém světě.

Organizátoři připravili několik novinek. Mezi největší patří změna trati pro horské kolo, která je oproti loňským ročníkům výrazně obtížnější.

"Bikeři pojedou z Kozákova přes Železný Brod a odtud podél řeky až na Malou Skálu do cíle, jezdci si užijí 35 kilometrů v kombinovaném terénu, s převýšením 850 metrů," upřesnil vedoucí tratí Petr Bažant.

Nejprve se vydají na trať kajakáři z Malé Skály na obrátku směrem na Líšný, trasu absolvují třikrát. "Tady je další změna - dvakrát splutí jezu," dodal Bauer.

Pak se vydají běžci na Kalich, lezce čekají Suché skály a po cyklistech přijdou na řadu paraglidisté. "Budou čekat na Kozákově, ale pravidla se určí až v den závodu podle počasí. Až splní svůj úkol, dostanou cyklisté pokyn vysílačkou a vyrazí do cíle," popsal
Bauer.
Letos čekají zavodníky kromě náročných úseků opravdu extrémní podmínky kvůli velkému vedru. "Myslím, že se mají na co těšit. Proto posilujeme občerstvovací stanice," poznamenal Martin Bauer.

Pro diváky je připraven opět bohatý doprovodný program. Kromě tradičních atrakcí v adrenalin parku, kterými jsou umělá horolezecká stěna, bungee running či trampolína, bude v areálu na Žluté plovárně stát i simulátor rodea nebo nafukovací vodní fotbal.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze