Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Maglen se chystá na vrchol sezony

17 2006
Ropice - Zopakovat nejméně loňský výsledek. Takové přání má golfista Jiří Maglen před vrcholem sezony. Tím bude od 4. do 8. září na golfovém hřišti v Ropici na Třinecku turnaj Czech PGA Championship -Match play Moravia steel - Třinecké železárny trophy 2006 ve hře na jamky. A Maglen na něm bude hájit barvy pořádajícího klubu. "Mým velkým přáním je dopadnout aspoň tak, jako před rokem," podotkl.

Tehdy skončil třetí. Hladce prošel pavoukem a až v semifinále prohrál na 12. jamce s celkovým vítězem Petrem Štrougalem.

"Hra na jamky je soubojem mezi dvěma hráči, přičemž každou jamku vyhrává ten s menším počtem ran. Hraje se do okamžiku, kdy soupeř nemůže zvrátit skóre ve svůj prospěch," přibližuje pravidla hry Jiří Maglen. "Souboje jsou pro diváka velice atraktivní už tím, že oba soupeři mají dlouho šanci stav obrátit."

Do Ropice se sjede česká profesionální golfová špička: Štrougal, Nyš, Babický a další. Podle aktuálního žebříčku bude na startu 32 nejúspěšnějších profesionálů. "Je to největší golfový turnaj u nás a pořádáme ho už počtvrté za sebou. Přitom s golfovou asociací máme podepsánu smlouvu i na příští rok s pětiletou opcí," řekl Lech Kubik, předseda představenstva Beskydské golfové, která ropický areál provozuje.

A jak vidí konkurenci Jiří Maglen? "Určitě proti nim využiji velkou zbraň, a tou je znalost hřiště."

Jiřího Maglena na golfovou dráhu svedl náhodný nález golfového míčku v šilheřovickém parku. "Tehdy mi bylo čtrnáct roků," připomněl. "Stačilo pak balon trefit rukojetí deštníku a bylo rozhodnuto."

Dnes se ve svých dvaatřiceti letech věnuje také trenérské činnosti. "V golfu rychle doháníme Evropu," tvrdí. A golf u nás má podle něj i nadále velkou budoucnost.
V České republice je momentálně v provozu téměř 60 golfových hřišť a přes třicet tisíc registrovaných hráčů. A golfový klub v Ropici počtem svých členů patří mezi pětici největších u nás.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze