Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Maďaři protestovali proti slovenskému zlatu z kladiva. Marně, výsledky zůstaly

Libor Charfreitag vyhrál soutěž kladivářů. | foto: AP

29 2010
Maďarská výprava neuspěla na mistrovství Evropy s protestem proti slovenskému zlatu z kladiva. Libor Charfreitag prý při svém vítězném pokusu z druhé série (80,02 m) přešlápl. Pokud by byl protest uznán, obsadil by historicky první slovenský medailista z ME až šesté místo. Naopak Maďar Pars by se posunul na stříbrnou pozici.

O protestu informovala maďarská agentura MTI.

Na Charfreitagův přešlap upozorňoval již během středečního finále maďarský kladivář Krisztián Pars, rozhodčí na to však nereagovali. Maďarský svaz se proto rozhodl podat protest.

Vedení soutěže celou záležitost přezkoumalo, ale Charfreitagovo pochybení neshledalo. A maďarský protest zamítlo.

"O protestu víme. Ale překvapuje mě, že jim vadí druhý pokus, který rozhodčí uznal za regulérní," uvedl pro agenturu SITA šéftrenér Slovenského atletického svazu Vladimír Bezdíček.

"Myslel jsem, že protestují proti tomu, že Libor dostal možnost opakovat svůj třetí hod, ve kterém kladivo před opuštěním klece zachytilo televizní kabely, které nejsou součástí sektoru," dodal Bezdíček.

Pokud by se přešlap potvrdil, Charfreitagovi by se jako nejdelší počítal pokus 77,29 metru, který by stačil pouze na šesté místo. Maďar Pars by se z bronzové posunul na stříbrnou pozici, zlato by bral Ital Nicola Vizzoni.

Vítězný Charfreitag: Nechápu, proč Maďaři protestovali

Slovenského šampiona protest překvapil. "Vůbec nic jsem netušil, dozvěděl jsem se o něm ve čtvrtek dopoledne cestou na setkání se slovenskými novináři," cituje Charfreitaga sport.sk.

"Nebyl jsem si vědom, že bych přešlápl. Nevšiml jsem si ani, že by po mém pokusu někdo protestoval. Kladivář se při pokusu nedívá na nohy. Ale cítí, zda je chodilo na hraně kruhu nebo se jej dotýká zvnějšku."

Při svém druhém pokusu dvaatřicetiletý kladivář ani neslyšel zvuk signalizující případný dotyk. "Nechápu, proč Maďaři podávali protest, ale měli na to právo. Vyšetřilo se to, zamítli to, takže je všechno v pořádku."

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze