Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Machačová zastupuje nemocnou jedničku reprezentace Kozlíkovou

Jarmila Machačová (uprostřed) | foto: Šárka Pešková

11 2010
Dráhová cyklistka Jarmila Machačová zaskakuje za českou reprezentační jedničku Ladu Kozlíkovou, která je momentálně na marodce. Rodačka z Havlíčkova Brodu se na evropském šampionátu v Polsku neztratila a za šesté místo brala body i do olympijské kvalifikace.

Machačová skončila v omniu (víceboj - pozn. red.) na šestém místě a navíc nasbírala i pár bodů do olympijské kvalifikace, která se rozjela právě na evropském mistrovství.

"Omnium jsem na větších závodech jela vůbec poprvé a nevěděla jsem, co od toho očekávat," uznala čtyřiadvacetiletá závodnice.

Máte za sebou mistrovství Evropy v Polsku, kde jste skončila šestá ve dráhovém víceboji, který je pro vás atypickou disciplínou.
Jsem spokojená, protože mistrovství bylo prvním závodem, ve kterém byla možnost získat body do olympijské kvalifikace. A pár bodů se mi podařilo získat. Navíc jsem omnium na větších závodech jela vůbec poprvé a nevěděla jsem, co od toho očekávat. Takže i z tohoto pohledu je spokojenost.

Kvalifikace na olympiádu v Londýně je tedy vaším hlavním cílem i do dalších závodů?
To se ještě uvidí, protože jednička pro omnium Lada Kozlíková je nemocná. A já ji musím zastupovat.

Co vás ještě čeká do konce letošního roku?
Do konce roku bychom ještě měli absolvovat dva světové poháry. První je na programu na začátku prosince v Melbourne, poslední závod tohoto roku pak o necelé dva týdny později v Cali, v Kolumbii.

A jaké máte cíle a ambice v těchto dvou závodech světového poháru?
Chceme posbírat co nejvíc bodů do olympijské kvalifikace, protože se kvalifikace změnila z jednoleté na dvouletou a už letos se začínají vyjíždět body.

A kdy si konečně budete moct užívat volna? Budete mít vůbec nějaké vánoční prázdniny?
To bude závislé na tom, jak dlouho bude Lada mimo. Podle toho se uvidí, na které další světové poháry pojedu, protože na olympiádě se změnily i disciplíny. Jezdí se jen omnium a družstva. Takže záleží, jestli se budeme pokoušet i o družstva nebo zbyde jen víceboj.Najdete na iDNES.czmobilní verze