Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Machačová sbírala na Evropě body na kvalifikaci pro olympiádu

Cyklistka Jaroslava Machačová | foto: MF DNES

9 2010
Dráhová cyklistka Jarmila Machačová skončila na víkendovém mistrovství Evropy v Polsku v závodě omnium na šestém místě. "Jsem spokojená, protože se poprvé daly sbírat body do kvalifikace na olympijské hry v Londýně," prozradila rodačka ze Světlé nad Sázavou.

Machačová si v Polsku připsala body do kvalifikace na londýnskou olympiádu. Navíc se tam nově jely prakticky jen olympijské disciplíny. "Olympijské omnium jsem jela poprvé na větších závodech. Vůbec jsem nevěděla, co od toho očekávat," řekla Machačová.

Česká reprezentace se také po dlouhé době zapojila do stíhacího závodu družstev. Ten se totiž v naší zemi přestal jezdit z finančních důvodů. Naposledy "stíhačku" absolvovalo české kvarteto v roce 2003.

"Stíhačka" na finále nedosáhla

Tříčlenné družstvo ve složení Machačová, Záleská, Labáková skončilo už v kvalifikaci. Umístilo se na konečném 13. místě a nepostoupilo do finále.

"Chtěly jsme zajet lepší čas. Ten by nás sice v pořadí moc nepoposunul, ale měly jsme na něj," uznala česká reprezentantka, která vidí v současné době problém v nedostatku vyrovnaných závodnic.

"Nemáme tři vyrovnané závodnice. Musela s námi jet věkem juniorka, která má už po sezoně. Tím jsme byly trochu eliminované. Navíc jsme se při závodu rozpadly, takže jsme neskončily zrovna nejlépe," potvrdila čtyřiadvacetiletá cyklistka, která byla jinak s prostředím i organizací Poláků velmi spokojená.

"Byli jsme mile překvapeni. Měli to moc hezky zorganizované, bylo to opravdu bezchybné," dodala Machačová.

Autoři:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze