Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Má světovou medaili, ale za týden jde do školy

23 2003
Zlín - Premiérový rok ve Zlíně má za sebou osmnáctiletý volejbalista Pavel Kolář, ale úspěchy zatím sbírá na jiných úrovních. Zatímco v extralize jen paběrkoval, letošní léto se mu mimořádně vydařilo. Na mistrovství světa kadetů v Thajsku přispěl k senzačnímu čtvrtému místu, na světovém šampionátu v plážovém volejbalu do 23 let ve Francii vybojoval spolu s Pavlem Rotreklem bronzovou medaili.

"Úspěchy sbírám v mladších kategoriích, ve Zlíně jsem stále holub mezi staršími hráči," poznamenal Kolář.

"V minulé sezoně jsem byl dost zakřiknutý. Přešel jsem mezi dospělé chlapy, na které jsem se dosud chodil jen dívat. Když jsem se objevil na hřišti, ovládla mne nervozita," přiznal.

Rodák ze Slavkova se v novém ročníku musí vypořádat ještě s jedním úkolem. Na zlínské průmyslovce jej čeká maturita. Přitom žádných úlev v podobě individuálního plánu si neužívá.

"Nechci říct, že volejbal odsunu do pozadí, ale rád bych školu zdárně dokončil," konstatoval smečař, který má před sebou poslední týden prázdnin. Volna si ale příliš neužije.

"Chodím do posilovny nebo běhám v lese. Samozřejmě bych se raději válel doma, ovšem volejbalová sezona by pak určitě dopadla špatně," tuší. Dvojice Kolář, Rotrekl ziskem bronzové medaile na šampionátu v beachvolejbalu poněkud překvapila.

Zlínský smečař totiž počítal s tím, že na písku letos hrát nebude. Plně se soustředil na mistrovství kadetů. Jenže po návratu si zkusil jeden turnaj, dlouhá pauza přitom nebyla znát. Po chvilce váhání proto souhlasil s tím, že se spolu s brněnským kolegou vydají do Francie.

"Začátek byl strašný. Prohráli jsme s francouzskými dvojkami. Ale pak už se to jen lepšilo," okomentoval svůj nejvydařenější turnaj. "Sami jsme se divili, jak nám to jde. Přitom proti nám stáli hráči, kteří se zaměřují jen na plážový," dodal.

Po návratu z Francie onemocněl, ale teď už naplno trénuje se zlínskými spoluhráči. Zároveň přemýšlí, jak naložit s příštími sezonami. Zda se více zaměřit na šestkový volejbal nebo upřednostnit jeho plážovou alternativu.

"Je to dilema," přiznává. "Vždycky to bylo tak, že jsem odehrál sezonu v hale a když byl čas, dal jsem se na beachvolejbal. Jenže poslední dobou získáváme větší úspěchy na písku, takže fakt nevím. Ale rozhodně se na šestkový volejbal nevykašlu. To v našich podmínkách ani nejde," připomněl.Najdete na iDNES.czmobilní verze