Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Svaz si stěžuje na televizi: Skandální komentář, Strachovou ignoroval

Šárka Strachová na trati slalomu ve Flachau. | foto: AP

19 2016
Český svaz lyžařů se ohradil proti způsobu, jakým komentátor televize Eurosport doprovázel druhou jízdu lyžařky Šárky Strachové v pátečním slalomu ve Flachau. V prohlášení zaslaném do redakcí uvedl, že je přesvědčen, že šlo o „naprosto záměrné a pro nás těžko pochopitelné ignorování výkonu české reprezentantky Šárky Strachové.“ Eurosport již dříve chybu uznal.

O co šlo?

Strachová v pátečním slalomu útočila ve druhé jízdě na stupně vítězů, nakonec skončila pátá. Během takřka celé jízdy se však komentář české verze Eurosportu věnoval slovenské lyžařce Petře Vlhové.

Což vedlo k úterní stížnosti nazvané „Skandální způsob komentování Eurosportu“.

„Svaz lyžařů ČR se důrazně ohrazuje proti komentáři české verze Eurosportu při slalomu Světového poháru ve Flachau dne 15. ledna 2016. Jsme přesvědčeni, že se v podání pana Ondřeje Krátošky nejednalo o momentální ztrátu koncentrace, nýbrž o naprosto záměrné a pro nás těžko pochopitelné ignorování výkonu české reprezentantky Šárky Strachové,“ píše se v ní mimo jiné.

Pokud jste jízdu na Eurosportu neviděli, můžete zhlédnout záznam níže.

„Svaz lyžařů ČR měl s Eurosportem vždy naprosto korektní vztahy, o to více nás nyní překvapuje a mrzí, jakým způsobem pan Krátoška vedl svůj komentář, kterým výrazně poškodil celé české lyžování, diváky u televizních obrazovek a především Šárku Strachovou. Jednání komentátora považujeme za neetické a neprofesionální,“ uvádí se dále v prohlášení, v jehož závěru svaz vyzývá vedení stanice k opatřením, která by podobným incidentům v budoucnu zamezila.

Eurosport na kritiku odpovídal už dříve na facebookovém profilu. „Kolega Ondřej Krátoška patří ke zkušeným kolegům, komentuje lyžování 17 let a od roku 2003, odkdy jezdí Šárka Strachová Světový pohár, o ní hovořil v přenosech mnohokrát a dovolujeme si tvrdit, že jí v mediálním světě dělal a dělá pozitivní reklamu více než desetiletí. Tentokrát se prostě nechal unést výkonem slovenského supertalentu Vlhové, snad i vzhledem k tomu, že česká jazyková stopa je oficiální jazykovou mutací i pro Slovensko.“

Krátoška zaváhání nepopřel. „S komentátorem jsme zmíněnou situaci probrali, uznává svou chybu a jízdám Šárky Strachové se bude v budoucnu samozřejmě věnovat pozorněji, jak tomu bývalo vždy v minulosti,“ uvedl dále Eurosport.

Byl komentář jízdy Šárky Strachové tendenční?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 22. ledna 2016. Anketa je uzavřena.

Ano, komentátor ignoroval Češku úmyslně 8422
Ne, komentátor se nechal unést výkonem Slovenky 2639
Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze