Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Říčky hostí tradiční Skiinterkritérium ve sjezdovém lyžování

Závod dívek na Skiinterkriteriu v Říčkách | foto: Jan Strouhal, MAFRA

22 2016
Již 54. ročník tradičního Skiinterkritéria proběhne o tomto víkendu v Říčkách v Orlických horách. Závodníci se tam představí ve slalomu a obřím slalomu v kategoriích mladších a starších žáků.

Závod slibuje kvalitní domácí i zahraniční obsazení, ve startovní listině je přihlášeno něco kolem stovky účastníků z třinácti zemí. Program pro ně začne již v pátek prezentací, losováním čísel pro sobotní start a slavnostním zahájením.

Skiinterkritérium je jedním z deseti závodů pořádaných v Evropě a také Kanadě pod hlavičkou organizace FIS a v minulosti se ho účastnilo mnoho později slavných osobností světového lyžování. V Orlických horách se představili třeba chorvatští sourozenci Kosteličovi nebo v současnosti nejúspěšnější česká lyžařka Šárka Strachová.

„Podle minulých výsledků a statistik budou opět v popředí kromě našich závodníků určitě Slovinci, Slováci, Poláci, Rusové, ale může opět uspět také někdo z Velké Británie, Holandska nebo Lotyšska,“ předvídá ředitel závodu Jaroslav Křistek.

Zítra se nadějní lyžaři představí ve slalomu. První kolo začne v 9 a finálové ve 12 hodin. V neděli závodníci okusí nástrahy obřího slalomu. Ten začne od 9 hodin kategorií mladších žáků, která pojede pouze jedno kolo. Od 11.45 se představí starší žáci, kteří mají závod na dvě kola, finálové pojedou od 14 hod. Podmínky pro závod jsou v Říčkách přímo ideální.

„Na černé sjezdovce, kde se závody uskuteční, je zhruba 50 – 100 cm sněhu,“ informuje vedoucí Ski centra Říčky v Orlických horách Petr Kánský.

Pořadatelé závodu si pro talentované lyžaře připravili jedno překvapení. Tím jsou nové medaile pro nejlepší závodníky, které byly vyrobeny speciálně pro letošní, již 54. ročník. Medaile se skleněnou výplní a kovovým okrajem jsou podobné těm, které se předávaly na loňském světovém šampionátu v hokeji.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze