Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na start Skiinterkriteria v Říčkách se postaví také brazilský lyžař

Chorvatští sourozenci Ivica a Janica Kosteličovi patřili v minulosti k účastníkům Skiinterkritéria v Řičkách. | foto: AP

23 2015
Sourozenci Kosteličovi z Chorvatska, Němec Andreas Sander nebo čeští reprezentanti Šárka Strachová a Ondřej Bank. To je jen část slavných lyžařů, kteří se na startu své kariéry zúčastnili závodů Skiinterkriterium v Říčkách v Orlických horách. Letošní 53. ročník se v tamním skiareálu uskuteční v pátek 23. a v sobotu 24. ledna.

Zatímco vloni museli organizátoři závody kvůli počasí zrušit, letos je sněhu dost a v Říčkách se tak mohou představit talenti z celé řady zemí. „Letos máme naprostou raritu. Přihlášku totiž podala Brazílie, ze které by měl přijet jeden závodník,“ avizoval mezinárodní sekretář závodů Zdeněk Kubásek.

Mladé lyžaře i diváky čeká řada dnes již zavedených věcí včetně velkoplošné tabule v cíli závodu, na které bude možné sledovat závodníky přímo na trati a získat přehled o průběžných výsledcích, dále on-line přenosy na internetu či ohňostroj na závěr prvního závodního dne.

Závody Skiinterkriterium začnou slalomem kategorie U16 a U14 v pátek v devět hodin ráno. V sobotu ve stejnou hodinu je na programu start obřího slalomu. Po loňském zrušeném ročníku se organizátoři obávali o setrvání zejména velkých partnerů. Bez nich by osud závodu byl velmi nejistý.

„Rozpočet ve výši 1,2 milionu korun máme pro tento rok zabezpečen, stálo to však velké úsilí. Nahradit některé tradiční a velké sponzory není vůbec jednoduché,“ uvedl předseda organizačního výboru Luboš Bäuchel.

Autoři:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze