Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Strachová: Na pódia jsem předtím dlouho čekala, tak si je vychutnávám

DALŠÍ STUPNĚ VÍTĚZŮ. Šárka Strachová už v cíli slalomu v Mariboru ví, že jí pódium neunikne. | foto: AP

22 2015
Nejprve druhá v Kühtai, pak bronzová v Beaver Creeku a nyní znovutřetí v Mariboru. Šárka Strachová opět vystoupala na stupně vítězů a v rozhovoru pro své facebookové stránky ještě dvě hodiny po závodě ujišťovala: „Pořád mám na tváři úsměv.“ V pohárovém pořadí slalomářek vystoupala už na pátou příčku.

Jak si zvykáte na stupně vítězů? Už na nich v sezoně stojíte potřetí.  
Samozřejmost to určitě pro mě není, vždycky jde o krásný pocit a myslím si, že i jedinečný. Od toho pódia jsem měla (před sezonou) dlouhou pauzu, tak si ho zatím vychutnávám plnými doušky.

Vaše jízda v prvním kole byla v závěru netypická, při přenosu se totiž nezastavil v cíli čas.
Už se mi to stalo i na začátku sezony, že se na jedné tabuli čas neukázal. Chvilku jsem čekala, až mi ho tam dodali ze zálohové časomíry. Bylo to sice pár sekund napětí, ale já z té jízdy měla dobrý pocit, tak jsem jen musela počkat, jestli se to potvrdí i časově.

Na mistrovství světa jste naopak říkala, že z vaší jízdy jste úplně dobrý pocit neměla...
Tentokrát ale ano. Možná ještě šlo sjet trať s trochu větším rizikem, protože ten slalom byl docela jednoduše postavený. Kdybych jela na největší risk, možná tam ještě někde pár desetin vteřiny bylo, ale i tak jsem byla spokojená.

Fotogalerie

Po šampionátu jste také tvrdila, že teď budete jezdit ještě uvolněněji. Projevilo se to?
Připadala jsem si ve větší pohodě a skoro vůbec nervózní. Tu jízdu jsem pojala líp než minulé závody. A myslím, že to zafungovalo.

Jak jste se vypořádala s obtížnými podmínkami na trati?
V prvním kole ještě nebyl déšť tak hustý a trať držela. Zato na druhé kolo už šlo opravdu o průtrž. Ale pořád to bylo lepší, než kdyby sněžilo, déšť se tolik nelepí na brýle.

Po druhém kole vám chyběly pouhé dvě setiny sekundy na druhou Veroniku Zuzulovou. Ale ona by s vámi asi měnila, vždyť před týdnem zůstala na šampionátu čtvrtá, bez medaile.
Bylo to tady hodně těsné. Veronika jezdí výborně a velmi rychle, bohužel v minulých závodech předvedla výborné vždy jen jedno kolo, i na mistrovství světa pouze to druhé, první se jí tam nepovedlo. A když chce člověk na stupně, musí předvést dvě dobrá, nebo spíš výborná kola. Ale podobně jsme spolu stály na stupních už v roce 2007 v Kranjské Goře, tehdy já skončila druhá, ona třetí. Tak jsme si to tentokrát vyměnily.

Byl to po návratu z Ameriky pro vás hodně hektický týden?
Náročný. Ještě jsme dva dny potrénovali na Reiteralmu, než jsme se přesunuli sem. Nyní se zase vracím do Reiteralmu. Jsem docela unavená, těším se, až si odpočinu. Další závody mě čekají až 14. a 21. března, takže bude čas trochu potrénovat a dobře se připravit na závěrečné dva slalomy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze