Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lyžařský tým z Jizerek chce dál prohánět velikány. Hlavní hvězda: Řezáč

HLAVNÍ STAR. Největším úlovkem týmu Silvini Madshus byl před rokem dlouhodobě nejlepší český dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč. Ten bude hlavní hvězdou oddílu i pro příští sezonu. | foto: Tomáš Nohejl

9 2015
Hlavní hvězdou lyžařského týmu Silvini Madshus pro příští sezonu bude znovu dlouhodobě nejlepší český dálkový běžec Stanislav Řezáč.

Tým sídlící v Jizerských horách vloni vybojoval skvělé páté místo mezi družstvy v prestižním seriálu dálkových běhů Ski Classics. Na slavném Vasaloppetu se blýskl třetím místem jabloneckého nezmara Řezáče a český seriál dálkových běhů Ski-tour ovládl jednoznačně jak v týmech, tak v soutěži jednotlivců díky celkovému vítězi Václavu Sedláčkovi.

Silvini Madshus Team

Závodníci

- Stanislav Řezáč – 3. místo Vasaloppet, 5. Birkebeinerrennet, 1. Ski Classics 2011
- Kateřina Moravcová – 1. Karlův Běh, 2. Šumavský maraton, 4. Jizerská 25
- Šárka Zelenková – 15. Ski Classics, 15. La Diagonela, 16. König Ludwig Lauf, 18. Marcialonga
- Radka Zelenková – 2. Ski-tour, 2. Orlický marathon, 3. Karlovská 50
- Jakub Pšenička – 50. La Diagonela, 1. místo Orlický půlmarathon, 17. Vasaloppet China
- Jiří Pliska – 35. König Ludwig Lauf, 63. Marcialonga, 55. Jizerská 50
- Václav Sedláček – 1. Ski-tour, 1. Orlický maraton, 1. JeLyman, 2. Karlovská 50
- Pavel Janeček – 3. Ski-tour, 1. Kašperská 30, 50. Jizerská 50, 2. Orlický maraton
- Viktor Novotný – 1. Ski-tour 2012, 1. Orlický maraton
- Tomáš Jakoubek – 36. Vasaloppet, 17. Marcialonga, 11. Jizerská 50, vítěz Marcialonga triple
- Marek Pazderský – 50. Vasaloppet, 14. Jizerská 50, 20. König Ludwig Lauf, 54. Birkebeinerrennet

„V následující sezoně se chceme pokusit opět plnit důstojnou roli v seriálu Ski Classics, k čemuž by měli dopomoci zejména Stanislav Řezáč, Jakub Pšenička a Jirka Pliska,“ uvedl tým ve svém prohlášení. Cílem je alespoň třikrát nahlédnout do první desítky a v prestižní kategorii do 26 let se pokusit o umístění do pátého místa celkově.

Na domácí frontě budou o cenné kovy bojovat obhájce vítězství Sedláček s Pavlem Janečkem, v ženách úspěšné sesterské duo Zelenkových a po mateřské vracející se Kateřina Moravcová.

„Cílem nemůže být nic jiného než obhajoba celkového vítězství v týmech i jednotlivcích,“ věří šéfové družstva. Celý tým se také bude účastnit letního seriálu na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics, který je obdobou zimních seriálů a jede se po celé České Republice. Na všech závodech bude elitní závodníky doplňovat i široká základna zbytku týmu, který má již přes sto řadových členů.

Jako hlavní servismani budou s týmem jezdit Marek Pazderský, Tomáš Jakoubek, Jean Marc a „klan“ Tryznů. Tým zároveň posílil na manažerské pozici, které se ujal Aleš Zárybnický, a o část přípravy se bude starat nový trenér Radek Kaftan.

Silvini Madshus tým tvoří parta sportovních nadšenců – amatérů, které spojuje společný zájem o sport s hlavním zaměřením na běžecké lyžování. Během roku spolu tráví čas na společných trénincích a soustředěních, přes zimu pak objíždí závody po celém světě.

A jak to všechno vzniklo? Šéf klubu Marek Pazderský se účastnil dálkových běhů, chyběl mu však servis lyží, péče o občerstvení, tréninky, dopravu na závody nebo ubytování. Při pohledu na norský tým United Bakeries vedený zkušeným harcovníkem Thomasem Alsgaardem ho napadlo, že by takový tým mohl fungovat i v Česku.

„Zhruba před sedmi roky jsem tento tým začal budovat a postupně se mi dařilo přemlouvat nové sponzory i kamarády lyžaře. A tak se pomalu zrodila naše malá (dnes už velká) lyžařská rodina, která je určená pro všechny milovníky bílé stopy, od nezkušených začátečníků, přes hobíky, amatéry až po skutečné vrcholové sportovce,“ říká Marek Pazderský.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze