Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lyžařské reprezentantce Kurfürstové se změnila noha

Eva Kurfürstová | foto: Jaroslav OžanaMF DNES

8 2009
Čekání na první body ve Světovém poháru pokračuje. České reprezentantce Evě Kurfürstové se nepodařilo bodovat ani v dalším závodě světového poháru, a to o víkendu v chorvatském Záhřebu. V prvním kole tamějšího slalomu skončila na 48. místě a do druhého kola nepostoupila.

"Zatím se mi v této sezoně vůbec nedaří," povzdechla si závodnice karvinského Ski klubu. "Nemám jediný výsledek, nic jsem nedojela."

Dosud zvládla čtyři závody. Na slalom do Španělska však raději ani nejela. "Dva dny předtím jsem zjistila, že mi nefunguje materiál, byly by to zbytečně vyhozené peníze," podotkla.

Co ji trápí? "Boty," říká. "Je to u mě obehraná písnička. Asi se mi trochu změnila noha. Už jsem si v jednu chvíli myslela, že je to vyřešené, ale není. Je to maratonský běh."

Jak tvrdí, na lyžích se necítí komfortně. "Moje bota je v některých místech velká. Ne na délku, ale do šířky. Noha mi tak trochu lítá. Když zaberu na zledovatělém povrchu, tak se mi lyže odsune do strany a tím ztrácím."

Je domluvená se zástupci firmy, kteří jí dodávají vybavení, že jí pošlou ještě jedny boty. "Řeším to i se servismanem, který se mnou spolupracuje. Pořád věřím, že mi bota sedne a bude to dobré." Před Záhřebem trénovala ve Vrátné s nejlepší slovenskou sjezdařkou Veronikou Zuzulovou.

"Bylo znát, že jsem výrazně zrychlila, jenže v závodě to zase nevyšlo. Pořád tak makám a čekám na první body." Další závod Eva Kurfürstová pojede už o víkendu, kdy se chystá přejet ze Švýcarska na Světový pohár ve slovinském Mariboru.

Vrcholem sezony je světový šampionát ve Val d’Iser, kde má jet 14. února svou nejoblíbenější disciplínu, slalom. "Tam se docela těším na prudké kopce, ale je to závod jako každý jiný," upozornila.

Zatím váhá, jestli se letos zúčastní mistrovství republiky, které bude v březnu ve Špindlerově Mlýně.

"Otázkou je, jestli domácí šampionát pojede Šárka," zmínila českou jedničku Záhrobskou. "Když nestartuje, ztrácí závod prestiž." Mohla by však snadněji získat titul. "Tak to není vůbec jisté," namítla.

"Loni jsem se o to pokoušela, po prvním kole jsem vedla o vteřinu a půl a ve druhém mi vypla lyže..."

Hlavně si přeje, aby už vyřešila problémy s botami. "Zázraky se nedějí, ale třeba mi pomůže, že už je v letopočtu devítka," částečně se upíná k novému roku.

A když ne? "Tak mi sezona nevyjde, ale to se nic neděje, hodím ji za hlavu. Ta příští se už ale povést musí," tvrdí rezolutně.

To se totiž budou konat olympijské hry ve Vancouveru, na něž by se Eva Kurfürstová ráda probojovala.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze