Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lyžaři jásají, je tu sponzor

19 2000
P r a h a - Nářky nad prořídlými bankovní konty nepřestávají zaznívat z lyžařské obce, kvůli prázdné peněžence kvílí leckterý trenér. Záchranným pásem hozeným do všeobecného SOS se zdá být nová sponzorská smlouva se švédskou firmou, podepsaná v pondělí, která lyžařskému svazu přinese dva a půl milionu korun. "Partner si ovšem vymínil, že jeho peníze půjdou pouze do klasických disciplín, alpský úsek tedy nedostane nic," řekl generální sekretář svazu Luděk Šraibr. "Milionem posílíme běžce, po půl milionu dostanou severská kombinace a skok a zbývajícím půlmilionem podpoříme běžecký Světový pohár v Novém Městě."

Skokanská reprezentace, stojící před důležitým vystoupením na Turné čtyř můstků, se vrátila z tréninku ve Svatém Mořici, kde si reprezentanti na pobyt připláceli. "Každý ze svého dal dva tisíce korun," řekl trenér David Jiroutek.

Půl milionu spadlý z nebes tedy vítá? "No, nevím, zda se peníze nemají použít spíše na vyrovnání našeho dluhu osm set tisíc korun," váhá překvapivě. Na otázku, zda by při tomhle řešení neprotestoval, odpovídá ztěžka. "Asi bych měl, zřejmě bych musel, potřebujeme se dobře připravit, každá koruna dobrá."

Ani na okamžik ale nezaváhal ředitel skokanského úseku Jiří Rázl. "Sponzorské peníze přece nebudu dávat na splácení dluhu. Sponzor chce vidět závodníky s dobrými výsledky, nezajímají ho nějaké dluhy."

Rázl přiznal, že tyhle dny jsou finančně nejsvízelnější. "Jezdí se trénovat na první sníh, Světový pohár běží závod od závodu, řešíme to ve dne v noci. Už aby byly tyhle nové peníze na našem kontě." Reprezentační tým čeká v Harrachově nejen na sníh na můstku, ať už technický, nebo přírodní, ale také na čtvrteční schválení nominace na turné.

"Dohodli jsem se s trenérem Jiroutkem, že na turné vyšleme Doležala, Hlavu a mladého Jiroutka a na Kontinentální pohár Sakalu, Sucháčka a Jandu," oznámil skokanský šéf Rázl. "Tento návrh se pokusíme na schůzi úseku obhájit."

Kontinentální pohár, skokanská druhá třída, se skáče o Vánocích ve Svatém Mořici a Engelbergu, Turné čtyř můstků začíná 29. prosince v Obersdorfu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze