Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jizerská padesátka hlásí už pět tisíc přihlášených lyžařů

Momentka z Jizerské padesátky 2013 | foto: Ota Bartovský, MAFRA

1 2014
Babí léto je sice v plném proudu, ale přihlášky na Jizerskou padesátku už se hrnou. Pořadatelé tradičního lyžařského klání registrovali den před ukončením nejlevnějších přihlášek pět tisícovek závodníků. Kapacita všech individuálních závodů je přitom jen o něco málo vyšší – 6 600 startovních čísel.

„Září bývá každý rok z pohledu přihlášek vůbec nejrušnějším měsícem, protože na jeho konci dochází ke zvýšení ceny startovného,“ vysvětlil Tomáš Leixner z organizačního týmu. „Letošní rok je ale atypický, jelikož jsme registrace spustili už v květnu a to pro běžce, kteří byli přihlášení na neuskutečněný ročník Padesátky v lednu 2014.“ Garance místa na startovní listině a cenového zvýhodnění využily čtyři tisícovky dosavadních závodníků.

Organizátoři zároveň od července evidují téměř 700 lyžařů, které v lednu 2015 čeká na Jizerské 50 premiéra. „Předpokládáme, že podobně jako v předchozích letech závod vyprodáme s předstihem,“ věří Leixner.

S 1. říjnem se cena startovného zvyšuje z dosavadních 1 200 korun u závodu na 50 kilometrů klasicky na 1 600 korun. Zvýšená cena bude platit do konce roku nebo do vyprodání kapacity závodu, na které loni došlo už v polovině listopadu.

Menu ČEZ Jizerské 50, která se pojede o druhém lednovém víkendu, bude následující. Program otevře páteční Volkswagen Bedřichovská 30 volným stylem, v sobotu se pojede Intersport Jizerská 25 a všechno vyvrcholí v neděli 11. ledna 2015 hlavním závodem na 50 kilometrů klasicky před kamerami České televize.

Součástí programu bude i závod štafetových týmů, soutěže pro děti a také slavnostní zahájení s kláním historických lyžníků.

Více informací o 48. ČEZ Jizerské 50 na www.jiz50.cz.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze