Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lukeš zkusí okruh a změní se v komentátora

27 2006
Plzeň - Zná cyklokros ze všech stran. Poznal v něm radost, když se stal v roce 1991 juniorským mistrem světa. Ale také si půl roku nezajezdil, když měl v moči zakázanou látku. O víkendu se poprvé ocitne naplno v nové roli. Plzeňan Ondřej Lukeš se změní v televizního komentátora a společně s Markem Svačinou budou divákům ČT přibližovat světový šampionát v cyklokrosu přímo z nizozemského Zeddamu.

"Marek za mnou s návrhem, abych komentoval svět, přišel už někdy na začátku sezony," vzpomíná Ondřej Lukeš.

"Jenže tehdy jsem byl ještě ve hře o nominaci na Zeddam. Ale v prosinci bylo jasné, že tam závodit nebudu, a tak jsem na nabídku ČT kývl."

Lukeš říká, že mu komentování nedělá těžkou hlavu. Přípravu ale zvolí netradiční - vypůjčí si závodní kolo od klubového kolegy Kyziváta a trať MS si projede.

"To abych věděl, kde jsou zajímavé úseky, kde musí závodníci třeba řadit, kde se bude běhat, které stoupání se dá vyjet a další zajímavá místa," vysvětluje Lukeš. "Pak budu moci divákům říkat postřehy mnohem fundovaněji, než když bych se kolem okruhu jen prošel."

Ani o cyklokrosařích nemusí shánět informace, zná je ze závodů, které s nimi během sezony absolvoval.

"V kategorii Elite znám vlastně každého, většinou řadu let. Podobné je to s jezdci do 23 let. Ti během sezony závodili společně s námi. Jen u juniorů to bude horší. Ale v tom mně musí pomoci Marek Svačina."

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze