Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lukeš se vrátil do reprezentance

2 2000
P l z e ň - Poslední dva roky se plzeňský cyklokrosař Ondřej Lukeš marně pokoušel prosadit do reprezentačního A družstva. Teď se mu to podařilo. Trenér národního týmu Petr Klouček ho nominoval do pětičlenného týmu, který se v neděli zúčastní úvodního závodu šestidílného seriálu Světového poháru v italském Bergamu. Lukeš, který vévodí průběžnému pořadí Českému poháru cyklokrosařů, si o nominaci řekl šestým místem v mezinárodním závodě UCI první kategorie v Praze. "Závod v Praze mi vyšel. Jen škoda, že jsem při rozjíždějí před startem upadl. Nepříjemně jsem si poranil stehenní sval a v závěru závodu mě braly křeče," vyprávěl Ondřej Lukeš.

Do posledního kola pražského klání jezdil s de Vosem, jenž byl v cíli čtvrtý za vítězem Belgičanem Verveckenem. "V závěrečném výběhu mě vzala křeč. Musel jsem zastavit. Tak mě ještě předstihl Václav Ježek. Do spurtu už jsem neměl síly," přiznal svěřenec trenéra Františka Raboně.

Trať závodu Světového poháru v italském Bergamu nezná. "Je úplně nová. Viděl jsem jen její plán. U kamaráda jsem si vyhledal nějaké informace na internetu. Startovat by se mělo na tartanu na stadionu. Objedeme jedno kolo, pak následuje zpevněná cesta a louka. Trať bude zřejmě profilem hodně podobná závodu v Praze, jen převýšení bude asi menší. Určitě však bude vyhovovat domácímu favoritovi Pontonimu," řekl Lukeš.

Plzeňský cyklokrosař odcestuje do Itálie v sobotu ráno s otcem Josefem. Ten mu dělá mechanika. "Odpoledne máme na trati sraz s reprezentací," podotkl cyklista, který se na start postaví zřejmě do čtvrté řady. "Vloni jsem Světový pohár nejezdil, a tak nemám ve světovém žebříčku mnoho bodů. První dvě řady jsou určené jen pro nejlepších šestnáct cyklokrosařů žebříčku. Pak následují ostatní. Já nebudu stát lépe než ve čtvrté řadě," odhadl Ondřej Lukeš.

Zklamáním byla nominace pro Václava Metličku z týmu CK Stock Plzeň. Ten byl v pražském závodě sedmý, jen deset vteřin za Lukešem a padesát vteřin za vítězem Verveckem. Z českých reprezentantů byl čtvrtý nejlepší. Zůstali za ním reprezentanti Pospíšil i Šimůnek, kteří však do Itálie na první závod Světového poháru odcestují. "Nominace nás zaskočila a zdaleka nejsme sami," přiznal šéf plzeňské stáje CK Stock Bořivoj Kovářík. "Metlička letos se Šimůnkem neprohrál a Pospíšil ho prvně porazil včera v Německu," řekl Kovářík.

Václav Metlička, druhý muž průběžného hodnocení Českého poháru, obsadil ve včerejším mezinárodním závodě UCI třetí kategorie v německém Ostelsheimu čtvrté místo. Vyhrál český reprezentant Jiří Pospíšil. Sedmý dojel do cíle Metličkův klubový kolega Petr Nový. Kategorii kadetů vyhrál další závodník Stocku Plzeň Zdeněk Štybar.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze