Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lukáš Dryml na Markétě nepojede

4 2003
Praha - Nejlepší český plochodrážní jezdec současnosti Lukáš Dryml se nezúčastní sobotní Grand Prix v Praze. Závodník, který si 17. srpna v kvalifikaci mistrovství světa v anglickém Poole zlomil levou nohu, se po konzultaci s lékaři ze závodu na Markétě odhlásil. Místo něho mezinárodní federace FIM zařadila do startovní listiny letošního mistra republiky Tomáše Topinku.

V pražském závodu tak nakonec přece jen budou startovat čtyři domácí zástupci - vedle Topinky jimi budou pravidelný účastník seriálu Bohumil Brhel, kterého doplní držitelé divokých karet Josef Franc a druhý z pardubické bratrské dvojice Aleš Dryml.

Topinkovi pomohlo, že se po sérii zranění vyprázdnila listina náhradníků Grand Prix. FIM tak dala po Drymlově odhlášení příležitost dalšímu jezdci pořadatelské země, stejně jako to předtím učinila v Británii a ve Slovinsku.

Lukáš Dryml přiznal, že svému startu v Grand Prix na břevnovském stadionu podřídil absolutně všechno. "Strašně moc jsem chtěl jet doma a před svými fanoušky. Kromě cest za lékaři jsem vlastně poprvé vyšel na veřejnost až ve středu večer, když jsem se nechal odvézt na část plochodrážního závodu u nás doma v Pardubicích," uvedl Dryml.

Noha ho pořád bolí, navíc mu ji lékaři museli dát znovu do sádry. "Nebyla záruka správného srůstu zlomených kostí," vysvětlil závodník, který má ve zraněné končetině sedm zpevňovacích šroubů. "Navíc jsem byl upozorněn, že bez tohoto pokračování léčby a v případě mého startu bych se mohl s následky zranění stále potýkat. Věřte, že není v tuto chvíli nešťastnějšího člověka," dodal smutně Dryml.

Ohrožen je tak i jeho start v dalších závodech Grand Prix a případný automatický postup do příštího ročníku. Dryml proto uvažuje, že požádá o divokou kartu pro účast v seriálu na celý rok 2004. "Zvažovali jsme i možnost mé takzvaně taktické účasti (v Praze), která by mi přinesla třeba i jeden bod. Dospěli jsme však k názoru, že takovýto způsob by nepřinesl nic sportovního, a tuto variantu zamítli," konstatoval Dryml.

Po šesti závodech GP je pardubický plochodrážník na desátém místě, posledním, které zaručuje přímý postup do příštího ročníku. Brhel je zatím třiadvacátý, se shodným bodovým ziskem vedou Australan Leigh Adams a Dán Nicki Pedersen.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze