Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lukáš Dryml uzavřel plochodrážní kariéru, chybí mu jiskra

Plochodrážník Lukáš Dryml - Český plochodrážník Lukáš Dryml na Zlaté přilbě 2008. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

15 2014
Český plochodrážník Lukáš Dryml oficiálně ukončil aktivní kariéru. Bývalý účastník elitního seriálu Grand Prix, který ve středu oslaví 33. narozeniny, postrádá do dalšího závodění tu správnou jiskru a motivaci. Chce se nyní naplno věnovat rodinné firmě a své rodině.

Dryml netajil, že má za sebou hodně složité rozhodování. "A je to pro mě opravdu hodně emotivní chvíle. Vše se ve mně pomalu hromadilo, člověk o tom přemýšlí delší dobu, u mě to trvalo zhruba od ledna. Vyhodnotil jsem si pozitivní věci a negativa a nakonec dospěl k názoru, že bude nejlepší rozloučit se s čistým štítem," řekl Dryml na tiskové konferenci v Praze.

"Je možné, že bych si mohl dát třeba ještě jeden dva nebo tři roky dobrého závodění. Trénoval jsem a normálně se připravoval, jsem fit a schopný dobrých výkonů i teď, ale kdy by to až mohlo potom skončit, to člověk nikdy neví. Proto jsem se rozhodl odejít takto, řekněme ještě na vrcholu. A věřím, že jde o správné rozhodnutí," doplnil Lukáš Dryml, který hájil v extralize barvy Pardubic a v Británii jezdil za Eastbourne Eagles.

Hlavním důvodem konce kariéry je prý chybějící motivace. "Já bych třeba asi dál vyhrával tady v českém prostředí, ale je to pro mě asi trochu málo. Měl jsem to v sobě vždy nastavené tak, abych se poměřoval a konkuroval světové špičce. Nevím, čím to je, ale už tam není ta správná jiskra, kterou jsem doposud viděl, ta ochota dávat tomu plných sto procent. V takovém případě považuju za lepší to nechat být," vysvětlil Dryml, jenž má navíc pocit, že z ploché dráhy získal již vše, co mohl.

"Za vším, co jsem měl možnost prožít, stojí celá má rodina, zejména táta a máma. Mne i mou rodinu už stála profesionální kariéra dostatek obětování," přemítal Dryml.

Prošel si v ní krásnými, ale i těžkými a bolestivými fázemi. "Díky tomu jsem posílil, zmoudřel a získal schopnost se dobře orientovat v dnešním hektickém tvrdém světě. Ta láska k ploché dráze ale ve mně navždy zůstane, to je v krvi," dodal Dryml.

Uplatnění a naplnění bude hledat v dlouhodobě zavedené rodinné firmě, jež se zabývá prodejem a servisem automobilů. "Čeká mě nová budoucnost, snad alespoň tak úspěšná jako ta sportovní část života," vyhlíží Dryml. "Doufám, že nyní se zároveň budu moci naplno věnovat rodině, manželce, malé devítiměsíční Terezce a snad k ní přibude i další potomek," věří Dryml.

Pardubický rodák, který brázdil svět levotočivých zatáček společně se starším bratrem Alešem, byl evropským šampionem jezdců do 19 let (2000) a mistrem světa do 21 let (2002). Se svým sourozencem pak v letech 2004 a 2007 dobyli titul mistrů Evropy v závodě dvojic. V Grand Prix o sobě dal nejvýrazněji vědět v letech 2002 a 2003, kdy si celkem ve čtyřech závodech proklestil cestu na stupně vítězů.

Kariéra podle jeho pocitu utekla velmi rychlým tempem. "Je to jako včera, když mi bylo 15 let a my vyhráli první závod naší společné kariéry. Stejně tak, když měl v roce 2006 brácha problémy v Anglii a byl v komatu. Ale už je to minulost," podotkl Dryml.

Rád by se rozloučil s fanoušky, ale zatím neví, jakým stylem to bude a zda přitom bude sedět naposledy na motorce. "Ještě je na to brzy. Uvidíme. V Anglii budu chtít ale určitě uskutečnit rozlučkovou akci, jaké tam dělají, když se někdo loučí. Závodník si tam sezve, koho chce, a udělá se velký rozlučkový závod. To bych moc rád," přál si Dryml.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze