Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ještě se dá sezona zachránit, věří nový karlovarský trenér Smačko

Blanka Sedláčková z Karlových Varů se tlačí do zakončení, brání ji Corin Adamsová ze Slovanky MB. | foto: Martin Stolař, MAFRA

13 2015
Když si na jaře roku 2013 odkroutil první sezonu mezi ženami, tak trenér Ludovít Smačko, který dovedl basketbalistky karlovarské Lokomotivy v ŽBL ke konečnému devátému místu, přiznal:„Je to obrovský rozdíl, hlavně v psychologii děvčat, je to pro mě velmi poučné a velká zkušenost. Není třeba mluvit o herních aspektech, jako je rychlost. Ženský basket má víc jiných specifik.“

Pokud by měli v Karlových Varech zájem, zůstal by tenkrát déle? „Nechci předbíhat, je to možné, ale táhne mě to k mužům,“ říkal.

Ne rok, ale skoro dva roky se sešly a Smačko se od středy znovu prohání po palubovce karlovarské sportovní haly, jako nový trenér ženského týmu. „Chlebík trenérský je velmi těžký. Někdy nemáte na výběr a naskytne se šance a o tom to je,“ uvedl před prvním tréninkem.

Má v sobě ještě dozvuky svého neslavného konce v Handlové, odkud pochází a kde minulou sezonu dovedl muže ke třetímu místu ve slovenské extralize. Byl tam rok a půl.

„Byl jsem dva měsíce bez práce, naskytla se příležitost pomoci, budou to záchranářské práce. Byl jsem volný. V pondělí se mi ozval pan Maleček a velmi rychle jsme se domluvili,“ popisuje rychlý přesun na západ Čech.

Ani nesledoval svůj bývalý klub. „Ještě vůbec neznám tým, neseznámil jsem se s hráčkami, kromě těch, co jsem už trénoval, když jsem zde byl poprvé. Přesto se dá říct, že vím, do čeho jdu,“ říkal před tréninkem a přiznal: „Skoro vůbec jsem nesledoval počínání Varů, sem tam nějaké výsledky, ale na zápasy jsem se nedíval. Teď se naskytla příležitost, tak jsem byl ochoten přijet a pomoci.“

Jenomže to bude velmi těžké, se dvěma výhrami se basketbalistky krčí už na posledním místě tabulky, velmi reálně hrozí pád do baráže, ač je ještě pár kol základní části a nadstavba.

„Jsem pořád pozitivní, dá se tomu ještě vyhnout. Záleží ba tom, jak budeme hrát nejbližší zápasy,“ věří Smačko. S vedením klubu jsou zatím domluveni na spolupráci do konce sezony.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze