Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Unavený Helis nesleze z kola. V Koreji chce odvést maximum

Luděk Helis v českém reprezentačním dresu | foto: Ondřej Šrámek / SKC TUFO Prostějov

9 2014
Kalendář cyklisty Luďka Helise z prostějovského týmu SKC Tufo nemá mnoho volných dnů. Mezi dvěma dráhovými šampionáty - na konci července závodil na mistrovství Evropy v Anadii, teď jej čeká mistrovství světa na dráze v Koreji - stihl odjet v Račicích časovku družstev na mistrovství České republiky v silniční cyklistice.

„Je to náročné, cítím únavu, ale věřím, že na světovém šampionátu budu připraven podat maximální výkon,“ řekl.

V Anadii startoval Helis ve třech disciplínách: v bodovacím závodě obsadil čtrnácté místo, ve scratchi deváté a společně s Lukášem Slavíkem v madisonu pak rovněž 9. místo.

„Ačkoliv jsem zvítězil v kvalifikační rozjížďce, tak finále bodovačky se mi moc nepovedlo. To ve scratchi jsem se cítil lépe, myslím, že jsem měl na víc, než bylo deváté místo. V závěru jsem to zkusil vzít vrchem, bohužel když jsem přelézal balík na špici, tak se začalo jet na maximum, a už se mi nepodařilo prodrat úplně na špici tak, jak jsem chtěl,“ litoval Helis.

„Společně se Slavíkem jsme pak startovali v madisonu, dostali jsme se z kvalifikace, finále se nám už nepovedlo podle našich představ. Po vyhraném bodování jsem se dostal do kolize s jedním z Belgičanů, balík nám odjel a dostali jsme rundu, pak už se závodem nešlo nic moc dělat,“ dodal.

Po příletu z Portugalska neměl mnoho času na regeneraci, neboť startoval v Račicích v týmové časovce, kde Prostějovští vybojovali stříbrné medaile. Teď odletěl do Koreje, kde bude Helis do úterý bojovat na mistrovství světa v dráhové cyklistice.

Stejně jako na evropském šampionátu bude prostějovský talent startovat v bodovačce, scratchi a madisonu, tentokrát však nikoliv se Slavíkem, ale s Michalem Kohoutem.

Už teď je však jisté, že Helis prožívá velmi úspěšnou sezonu; získal stříbro ze silničního závodu na mistrovství Česka, tři zlaté a jednu stříbrnou medaili z dráhového mistrovství, domácí stříbro v časovce družstev. Co předvede v Koreji?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze